info-ctenari_1.png

info-inzerenti_2.png

 

 

 

 

 

 

otevrena-data.gif

 

.  . . .

. 

. 

 

 

 

 

 

 

2016-gi-fb-zememeric-5-6.jpg

GIS Ostrava

 

 

Intersucho.cz

 

 

 

 

 

 

 

RTC360 nejrychlejší skener. Skenuje 2mil b/s a Vizuální Inerciální Systém zásadně usnadní registraci vašich mračen.             

Společnost pro fotogrammetrii a dálkový průzkum Společnost pro fotogrammetrii a dálkový průzkum

zdroje zpráv:

ISPRS e-bulletin: 2019 – Issue No.2

2.5.2019 20:33  

The new ISPRS e-Bulletin, Issue No 2 </obj

The post ISPRS e-bulletin: 2019 – Issue No.2 appeared first on SFDP.

Incorrect Email Announcement of ISPRS e-Bulletin 2019 – Issue No.1

26.2.2019 0:09  

Email announcement for the eBulletin No 1 – 2019 had unfortunately errors under Announcements of Scientific Meetings </obj

The post Incorrect Email Announcement of ISPRS e-Bulletin 2019 – Issue No.1 appeared first on SFDP.

Novými členy SFDP se stali: doc. Ing. Hana Staňková Ph.D. , doc. Ing. Pavel Černota Ph.D. a Ing. Jiří Pospíšil Ph.D.

5.6.2018 23:56  

Novými členy SFDP se stali: doc. Ing. Hana Staňková Ph.D. , doc. Ing. Pavel Černota Ph.D. a Ing. Jiří Pospíšil Ph.D. z Vysoké školy báňské – Technické univerzity Ostrava, a Ing. Josef Knapík, Ředitel Zeměměřického odboru Pardubice. Velice si vážíme jejich rozhodnutí a těšíme se na spolupráci.

The post Novými členy SFDP se stali: doc. Ing. Hana Staňková Ph.D. , doc. Ing. Pavel Černota Ph.D. a Ing. Jiří Pospíšil Ph.D. appeared first on SFDP.

Blahopřejeme Martinu Řehákovi , absolventu katedry geomatiky, FSv ČVUT v Praze

5.6.2018 23:41  

Blahopřejeme Martinu Řehákovi , absolventu katedry geomatiky, FSv ČVUT v Praze (bakalářskou práci obhájil pod vedením Doc. Ing. L. Halounové CSc. a magisterskou práci u prof. Dr. Ing. K. Pavelky), který společně s Janem Škaloudem a Davidem Antonio Cuccim obdržel ocenění U. V. Helavy – za nejlepší článek uveřejněný v ISPRS Journal of Photogrammetry and Remote Sensing v roce 2017. Název článku: “Bundle adjustment with raw inertial observations in UAV applications” (École Polytechnique Fédérale de Lausanne, Switzerland) Odkaz na článek v příloze: https://www.sciencedirect.com/science/article/pii/S0924271617301387 odkaz na zdůvodnění hodnocení: http://www.isprs.org/news/newsletter/2018-02/best_paper_2017.pdf

The post Blahopřejeme Martinu Řehákovi , absolventu katedry geomatiky, FSv ČVUT v Praze appeared first on SFDP.

62. setkání, prohlídka a informační seminář pražských fotogrammetrů a členů SFDP

6.11.2017 21:09  

62. setkání, prohlídka a informační seminář pražských fotogrammetrů a členů SFDP v  „Centrálním dispečerském pracovišti“ SŽDC v Praze na Balabence se uskutečnilo v úterý 19. září 2017 od 13 hod. Toto pracoviště zahájilo činnost v roce 2016 v nově postavené a vybavené budově, kde jsou ve třech z pěti podlaží umístěny dopravní dispečerské sály a cvičný sál pro zácvik nových pracovníků. V nepřetržitém provozu zde působí 130 dispečerů a 35 operátorů, kteří v roce 2017 řídí železniční dopravu (dálkovým ovládáním zabezpečovacího a sdělovacího zařízení) na těchto úsecích hlavních tratí: Praha – Kolín, Kolín – Česká Třebová, Praha – Olbramovice, Praha – Kralupy nad Vltavou a Beroun- Rokycany.

The post 62. setkání, prohlídka a informační seminář pražských fotogrammetrů a členů SFDP appeared first on SFDP.

61. setkání členů SFDP

13.6.2017 10:32  

Naše 61. setkání proběhlo v pondělí 5. června 2017 od 14:30 hod. . Navštívili jsme nově otevřenou budovu CIIRC ČVUT v Praze. Přednášky 4 výzkumných pracovníků byly úvodem do problematiky řešení různých problémů aplikacemi robotů, radarů, pozemních laserových skenerů a prostředků digitální blízké fotogrammetrie.

The post 61. setkání členů SFDP appeared first on SFDP.

60. setkání pražských fotogrammetrů a členů SFDP, tentokrát v Národním technickém muzeu v Praze

24.5.2017 13:40  

V úterý 25. dubna 2017 od 14:00 hod. se uskutečnilo již 60. setkání pražských fotogrammetrů a členů SFDP, tentokrát v Národním technickém muzeu v Praze. V první části se uskutečnila prohlídka sbírky astronomických a geodetických přístrojů, komentovaná správcem sbírky Ing. Švejdou a následně, v rámci společného jednání účastníků setkání, přednesl doc. Šíma příspěvek „Ortofoto ČR a revize katastru“. Následovala živá diskuse k oběma tématům setkání. Přednáška: Ortofoto CR a revize katastru (60mb).  

The post 60. setkání pražských fotogrammetrů a členů SFDP, tentokrát v Národním technickém muzeu v Praze appeared first on SFDP.

59. setkání na vltavské lodi Porto

24.5.2017 13:23  

Dne 30. března 2017 v 16:00 se sešli organizátoři XXIII. kongresu ISPRS a členové Společnosti pro fotogrammetrii a dálkový průzkum na svém 59. setkání na vltavské lodi Porto, aby si během tříhodinové plavby připomněli události související s přípravou, průběhem a hodnocením kongresu, který byl vrcholnou událostí v historii české fotogrammetrie. Dík patří firmě Auletris za zajištění a realizaci tohoto pěkného setkání.

The post 59. setkání na vltavské lodi Porto appeared first on SFDP.

Ústav výzkumu globální změny Akademie věd ČR, v. v. i., hledá pracovnici/pracovníka na pozici operátor/operátorka leteckých senzorů

1.5.2017 16:13  

Hlavní pracovní náplní uchazečky/uchazeče bude zpracování a pořizování leteckých dat v Oddělení leteckých činností Ústavu výzkumu globální změny, Akademie věd ČR v.v.i.. (zpracování dat z leteckého laserového skeneru, hyperspektrálních senzorů a další činnosti související se zajištěním leteckého snímání dat) Požadované předpoklady: Ukončené středoškolské/vysokoškolské vzdělání Schopnost učit se nové věci a vykonávat činnost samostatně Velká časová flexibilita (občasná práce o víkendech, práce v terénu), aktivní řidič s oprávněním min. skupiny B Znalost anglického jazyka, minimálně porozumění odbornému psanému textu Velmi dobrá uživatelská znalost práce s počítačem a internetem, včetně základních programů (Excel, Word, ..) Vítané odborné znalosti a schopnosti: Znalost problematiky dálkového průzkumu Země, geodézie, informatiky, geoinformatiky, kartografie, radiometrie, optiky, případně příbuzných oborů Programování v jazyce Python, Matlab, IDL Zkušenosti se zpracováním a analýzou dat z laserového skeneru Zkušenosti se zpracováním a analýzou leteckých/satelitních obrazových dat Zkušenosti s programy ENVI, ArcGIS, ATCOR Zkušenosti s GNSS, laserovým skenerem, spektroradiometrem, geodetickou totální stanicí, fotoaparátem Schopnost mluvené i psané komunikace v anglickém jazyce Řidičské oprávnění BE, CE, pilotní průkaz, průkaz radiotelefonisty Zkušenosti se stromolezectvím, technikami jištění Znalost práce v prostředí Linux a správa serverů Zkušenosti s kalibrací spektroradiometrů a optických systémů Nabízíme: Zajímavá a nevšední práce ve výzkumné instituci Možnost uplatnění v rámci výzkumných projektů v ČR i mezinárodních projektech Zázemí evropského centra excelence CzechGlobe Flexibilní pracovní doba Platové ohodnocení odpovídající schopnostem a zkušenostem O nás: Jsme tříčlenný tým starající se o provoz leteckých senzorů CzechGlobe – ÚVGZ AV ČR, v. v. i. a zajišťující chod letecké infrastruktury.   Přijetí se uskuteční na základě konkurzu: přihlášky zasílejte do 31. 5. 2017 předpokládaný nástup od 1. 7. […]

The post Ústav výzkumu globální změny Akademie věd ČR, v. v. i., hledá pracovnici/pracovníka na pozici operátor/operátorka leteckých senzorů appeared first on SFDP.

XXII ISPRS CONGRESS – Newsletter

17.7.2016 18:15  

Dear delegates, we would like to announce, that the General Assembly has voted for the next ISPRS Congress organizational cityand the congress will be held in NICE, France in 2020. If you want to keep up with innovations in Photogrammetry and Remote Sensing, we cordially invite you to CIPA OTTAWA 2017, Digital Workflows for Heritage Conservation Symposium. You will find all necessary information here. We kindly remind you, that we update our photo gallery and you can find the ISPRS Congress Daily here or visit ourfacebook. We wish you a pleasant stay in Prague.

The post XXII ISPRS CONGRESS – Newsletter appeared first on SFDP.

ISPRS Congress Daily – Saturday 16 July

16.7.2016 18:12  

HIGHLIGHTS:  ISPRS COUNCIL | PHOTON LIDAR | STUDENTS | DUBAI Photon Lidar Airborne Lidar has matured over the last two decades into a mapping technology routinely used for 3D modelling of urban areas, capturing boreal forests, seabed mapping and many other applications all over the world. The speed with which the laser pulses are fired continues to soar and for a number of commercial systems it has reached the impressive number of one million pulses per second. Multiple pulses in air and (full) waveform digitisation are other developments which found their way to the users in recent years. Read on… 16 Years’ Experience on the ISPRS Council (By Orhan Altan)Looking back, I have been able to carry out the priorities set at the beginning of my term. In 2000, when I was elected as Congress Director, my priority was to organise an excellent event that would be memorable in the minds of people for a long time and I can confess that I have achieved this goal, as I still meet many people around the world who thank me for the wonderful congress in 2004. Another interim goal that arose during my time as congress director was the request of young scientists to have their own programme at the congress, which resulted in the establishment of youth sessions and, after the congress, a summer school for more than 80 students. This became a sustained tradition at many ISPRS events and congresses and led to the establishment of a student consortium. […]

The post ISPRS Congress Daily – Saturday 16 July appeared first on SFDP.

GEODESY SYMPOSIUM 2014 – SOFIA, BULGARIA

18.8.2014 18:03   Dear Colleagues, Connecting to, XXIV INTERNATIONAL SYMPOSIUM ON MODERN TECHNOLOGIES, EDUCATION AND PROFESSIONAL PRACTICE IN GEODESY AND RELATED FIELDS (With a special session for young scientists and students) Exhibition Sofia, November 06 – 07, 2014 We inform You that: The term for submission of ABSTRACTS is PROLONGED...

University of Stuttgart announces the Professorship of Photogrammetry, Remote Sensing and Geoinformation Sciene

8.8.2014 18:01   Dear Ladies and Gentlemen, we are very glad to inform you that the University of Stuttgart announces the Professorship of Photogrammetry, Remote Sensing and Geoinformation Sciene. For further details please refer to the attached announcement. Please contact me for further details. Best Regards Volker Schwieger (Chair of the Appointment Committee)...
© geoinformace.cz CMS Toolkit