info-ctenari_1.png

info-inzerenti_2.png

 

 

GeoInfoStrategie

 

 

 

 

 

Robotická totální stanice - vývoj nelze zastavit.

 

 

 

 

Geodézia, kartográfia a geoinformácia 2017

otevrena-data.gif

 

info-osobnosti3.png

 

 

 

 

 

 

 

2016-gi-fb-zememeric-5-6.jpg

 

 

Intersucho.cz

ISSS

Práce v zahraničí

volna_mista.png

 

2016-kalendar-cr.jpg

 

 

 

 

            

UpVision UpVision

zdroje zpráv:

Mapovali jsme podrobně letiště Medlánky v Brně z UAV

29.3.2017 19:40   Mapovali jsme podrobně letiště Medlánky v Brně z UAV. Celkem 26 vlícovacích bodů, 1800 pořízených leteckých fotografií, ortofotomapa s rozlišením 3 cm/pixel, bodové mračno s 200 miliony body a podrobný výškový model. S přistáváním na 890 metrů dlouhé dráze neměl náš bezpilotní letoun žádný problém. :-)

Několik fotek zde:
https://plus.google.com/+UpvisionCz1/posts/YV3byktGfuZ

Aliance UAVA je členem mezinárodní organizace UVS International a má nové webové stránky

29.3.2017 9:01   Aliance pro bezpilotní letecký průmysl má nové webové stránky a také jsme nově členy mezinárodní organizace UVS International. Aliance tak má zastoupení mezi celkem 31 národními RPAS asociacemi z celého světa. Na letošek také chystáme už 3. konferenci Aliance.
Sledujte novinky na stránkách Aliance nebo se můžete připojit a stát se členy Aliance. :-)

Více zde:
http://uavaliance.cz/

Na iDNES vyšel článek s rozhovorem s Jakubem o identifikaci drenáží drony

28.3.2017 9:53   Na iDNES vyšel článek s naším rozhovorem o možnostech využití dronů k identifikaci podzemních drenážních systémů a dalších možnostech využití dronů v zemědělství. Článek také vyšel o víkendu v novinách MF DNES.

Více zde:
http://brno.idnes.cz/zemedelstvi-drony-drenazni-trubky-zver-jizni-morava-p0v-/brno-zpravy.aspx?c=A170325_2314884_brno-zpravy_krut

Na Českém Rozhlasu Jakub komentoval koncept multifunkční kapsle od Airbusu na ženevském autosalonu

23.3.2017 8:23   Na Českém Rozhlasu Jakub stručně komentoval zajímavý koncept multifunkční kapsle pro osobní přepravu včetně dronu, který byl představen na ženevském autosalonu od Airbusu a Italdesignu. Určitě je potřeba takových konceptů a prototypů vyvíjet více a vytvářet tlak na zažité postupy a posouvat hranice při zaručení bezpečnosti jako u všech nových technologií, které dnes bereme jako samozřejmost, ačkoliv v době jejich objevu budí vždy velké emoce. :-)

Více zde:
http://www.rozhlas.cz/plus/dnesniplus/_zprava/letajici-auto-uz-nemusi-byt-scifi-koncept-predstavili-v-zeneve--1705767

V novém čísle britského časopisu Civil Engineering Surveyor Jakubův článek o využití dronů k výpočtům kubatur

20.3.2017 9:23   V březnovém čísle dalšího britského časopisu Civil Engineering Surveyor vyšel náš článek o možnostech využití dronů k výpočtům kubatur například v lomech, povrchových dolech, cementárnách a dalších provozech, kde se zjištuje stav k danému dni inventury.

Více zde:
https://plus.google.com/+UpvisionCz1/posts/77a2S535PJ1

V Událostech v regionech na ČT reportáž o naší dokumentaci interiéru kostela z dronu pro NPÚ

17.3.2017 8:40   Ve včerejších Událostech v regionech na ČT byla reportáž o naší letecké dokumentaci z dronu interiéru kostela Obětování Panny Marie s přilehlým Dominikánským klášterem v Českých Budějovicích pro Národní památkový ústav-

Více zde:
http://www.ceskatelevize.cz/ct24/2059034-dron-zkoumal-vyzdobu-ceskobudejovickeho-kostela

Testovali jsme systém DroneTracker od DeDrone k identifikaci dronů ve vzdušném prostoru

15.3.2017 9:01   Testovali jsme systém DroneTracker od německé firmy DeDrone, určený k identifikaci dronů ve vymezeném vzdušném prostoru. Jedná se o zajímavou technologii, kdy budeme dále spolupracovat na dalších testech a s tímto systémem se bude možné také seznámit blíže na letošní konferenci Aliance pro bezpilotní letecký průmysl.

Fotky zde:
https://plus.google.com/+UpvisionCz1/posts/Bscc8bdtzwh

V novém čísle časopisu Travel Digest naše letecké fotky Krušných hor na 6ti stranách

10.3.2017 9:23   V tomto týdnu vyšlo únorové číslo časopisu Travel Digest, kde najdete naše letecké fotky méně známých míst z Krušných hor celkem na 6-ti stranách.

Více zde:
https://plus.google.com/+UpvisionCz1/posts/UUJcjtQA8M4

Minulý týden měl Jakub prezentaci o využití UAV pro mapování na GID 2017 v Brně

8.3.2017 9:39   Minulý týden měl Jakub na pozvání prezentaci o využití dronů v geodézii a mapování na Geodetických informačních dnech v Brně.

Několik fotek zde:
https://plus.google.com/+UpvisionCz1/posts/VQqsgyXZbD3

V novém čísle britského časopisu Geoconnexion náš článek o využití UAV v zemědělství

6.3.2017 12:01   V březnovém čísle britského časopisu Geoconnexion vyšel náš článek o konkrétních využití mapování a monitoringu z dronů v zemědělství na několika našich projektech.

Více zde:
https://plus.google.com/+UpvisionCz1/posts/RUvHcb1wnQb

Fotili jsme hrad Veveří z výšky na 150 Mpix foto

2.3.2017 9:02   Poslední zbytky sněhu kolem hradu Veveří jsme zaznamenali při východu slunce na naší mozaice složené z 16 snímků s výsledným rozlišením 150 Mpix. Jakmile roztátý sníh z Vysočiny zaplní Brněnskou přehradu a zazelenají se první lístky na stromech, opět se s vámi o náš pohled podělíme.

Foto k náhledu zde:
https://plus.google.com/+UpvisionCz1/posts/Wm15FgFTGgm

Na E15 vyšel článek o nás a výzkumných projektech v zemědělství na kterých pracujeme

20.2.2017 7:54   Na E15 vyšel článek o nás a výzkumných projektech na využití dronů v zemědělství, na kterých dlouhodobě pracujeme.

Více zde:
http://zpravy.e15.cz/byznys/zemedelstvi/jak-stat-planuje-vyuzit-drony-odkryvani-casovanych-bomb-na-polich-i-plaseni-srncat-1328854

Jakub komentoval na Českém rozhlasu záměr Dubaje letos nasadit drony na přepravu osob

17.2.2017 9:54   Ve středu 15.2. v průběhu celého dne v několika pořadech na Českém Rozhlasu Radiožurnál a Plus Jakub komentoval oznámení o plánu letos v Dubaji nasadit drony pro osobní přepravu. Co vy si myslíte o takovém uspěchaném rozhodnutí nebo spíše marketingovém zviditelnění? :-)

Více o tématu například v pořadech Den podle Barbory Tachecí nebo Magazín Leonardo.
http://www.rozhlas.cz/zpravy/technika/_zprava/1698668

Natáčeli jsme v Dukovanech jadernou elektrárnu pro chystaný dokument Brněnské hvězdárny

15.2.2017 9:39   S východem slunce jsme v pondělí zahájili letový den u Jaderné elektrárny Dukovany. Celý zakázaný prostor LKP9 byl od toho okamžiku jen náš a náležitě jsme si to užili. Díky vstřícnosti a pečlivému dozoru pracovníků ostrahy elektrárny, skvělé spolupráci řídících na věži letiště Náměšť a výjimce od ÚCL jsme natočili další záběry ve spolupráci s Hvězdárnou a planetáriem Brno.

Několik fotek zde:
https://plus.google.com/+UpvisionCz1/posts/8ekUjUcp35F

V britském časopisu Civil Engineering Surveyor náš článek o monitoringu drony skrytých vad

10.2.2017 8:53   V únorovém čísle britského časopisu Civil Engineering Surveyor vyšel náš článek o možnostech leteckého monitoringu a identifikace skrytých poškození v různých konstrukcích z dronů.

Více zde:
https://plus.google.com/+UpvisionCz1/posts/JVJFFCjoiqu

Na ČVUT vyšla kniha RPAS od profesora Pavelky a spoluatorem je i Jakub

7.2.2017 8:53   V zimě vyšla další zajímavá kniha RPAS - Remotely Piloted Aircraft System, která vychází na ČVUT pod vedením profesora Karla Pavelky pouze v několika desítkách kusů a Jakub je spoluautorem. V knize je také spousta našich fotek včetně obálky a je zaměřena na současné možnosti mapování, ale součástí jsou i zajímavé počátky snímkování a mapování z RC modelů v Československu.

Jakub je spoluautorem knihy Metodika identifikace drenážních systémů která vychází u VÚMOPu

1.2.2017 11:09   Minulý týden šla do tisku kniha Metodika identifikace drenážních systémů a stanovení jejich funkčnosti, na které jsme spolupracovali a která je výsledkem naší několikaleté spolupráce s Výzkumným ústavem meliorací a ochrany půdy.

Náhled knihy zde:
https://plus.google.com/+UpvisionCz1/posts/Wgjq1Bofo25

Vyšlo nové číslo časopisu Travel Digest s naším unikátním pohledem na Máchovo jezero

25.1.2017 9:39   Dnes vychází nové lednové číslo časopisu Travel Digest, kde najdete například náš neobvyklý pohled na Máchovo jezero a okolí.

Náhled zde:
https://plus.google.com/+UpvisionCz1/posts/91CB2UD8Pcv

Máme nejnovější profesionální dron DJI Matrice 600 Pro

23.1.2017 9:53   Necelé dva týdny trvalo nahrazení naší odcizené oktokoptéry DJI S1000. Pod identickou registrační značkou OK-X005Y nyní létáme se zbrusu novou a mnohem výkonnější DJI Matrice 600 Pro, která je vybavena několikanásobnou redundancí avioniky a vyznačuje se úžasnými letovými vlastnostmi. V pátek na Letiště Medlánky - LKCM proběhlo přezkoušení od Úřadu pro civilní letectví.

Zde několik fotek:
https://plus.google.com/+UpvisionCz1/posts/ZZRNcaMxgZK

Dělali jsme pro ČEZ inspekci vedení v lesních průsecích v pohraničí

19.1.2017 9:55   Dělali jsme pro ČEZ leteckou inspekci elektrického vedení ve špatně přístupném terénu, převážně v úzkých lesních průsecích v pohraničí.

Několik fotek z inspekce zde:
https://plus.google.com/+UpvisionCz1/posts/bWVjxT725Ln

Fotili jsme poddolované okolí dolu Jeroným v Slavkovském lese

6.1.2017 10:10   Fotili jsme před sněhovou nadílkou poddolované okolí dolu Jeroným, kde se zrovna nyní zjistilo, že těžba zde probíhala zhruba o 200 let dříve než se předpokládalo. Při podrobnějším zkoumání okolí jsou ze vzduchu vidět známky po těžbě, která zde probíhala různými způsoby od povrchové, přípovrchové až po hlubinnou.

Fotky zde:
https://plus.google.com/+UpvisionCz1/posts/Wr3hJRYR168

Naše fotky letos propagují Česko po celém světě v kampaňi Czechtourismu

3.1.2017 8:39   Naše tématické letecké fotky z Česka budou tento rok propagovat Českou Republiku po celém světě v rámci letošní kampaně Czechtourismu Barokní Česko.
Fotky jsou součástí několika tématických publikací v několika světových jazycích včetně titulních stran a dále součástí mezinárodních veletrhů a akcí po celém světě. :-)

Zde několik náhledů z brožur Czechtourismu:
https://plus.google.com/+UpvisionCz1/posts/MM4NymYDb1i

Vyšlo prosincové číslo časopisu Travel Digest opět s našimi fotkami

2.1.2017 7:53   Mezi svátky vyšlo nové prosincové číslo časopisu Travel Digest, kde najdete například na dvojstraně s naší fotkou Mladé Vožice vše co je nutné vědět před návštěvou tohoto města. :-)

Více zde:
https://plus.google.com/+UpvisionCz1/posts/2amkvw2csHe

PF 2017 Těšíme se na Vás v příštím roce

27.12.2016 11:10   Přejeme všem klidné prožití vánočních svátků a hodně zdraví do Nového roku a budeme se na Vás těšit v příštím roce.

PF 2017 zde:
https://plus.google.com/+UpvisionCz1/posts/by6cMzVX7Bv

Hluboko v lesích Krušných hor jsme vyfotili Santa Clause v civilu

23.12.2016 9:01   Hluboko v lesích Krušných hor jsme zahlédli při létání Santa Clause v civilu :-)

Fotky zde:
https://plus.google.com/+UpvisionCz1/posts/R4eogGFMxa3

Sledujte naše video z letošní dokumentace jihočeských lomů

22.12.2016 9:10   Prohlédněte si video z letošního monitoringu jihočeských lomů, kde jsme kromě mapování a 3D modelů pro výpočet kubatur dělali letecké fotky a videa.

Video zde k prohlédnutí:
https://www.youtube.com/watch?v=WAku-3YIIU0

Sledujte video jak na našem 3D modelu lomu vyrostly Alpy pro švýcarský film Gotthard

20.12.2016 10:02   Minulý týden měl premiéru ve Švýcarsku film Gotthard natáčený v Česku. Na tomto videu od trikařů z Mackevision můžete mimojiné vidět jak na námi vytvořeném 3D modelu lomu v Českém krasu vznikalo celé prostředí Alp a tunelu.

https://vimeo.com/195946224

Fotili jsme v pohraničí pozůstatky koněspřežné železnice ČB - Linz

14.12.2016 10:01   Fotili jsme v pohraničí u rakouských hranic zachovalé zbytky koněspřežné železnice České Budějovice - Linec.

Poznáte průběh přirozené rakouské hranice zde?
https://plus.google.com/+UpvisionCz1/posts/dhxoWA348L4

Fotili jsme pro zákazníka jeho lokality rekultivací pro kalendář 2017

12.12.2016 9:10   Kromě našeho kalendáře Česko mezi oblaky pro rok 2017 jsme ve všech ročních obdobích od loňského podzimu fotili přímo pro zákazníka lokality jeho pozemkových úprav a revitalizací ze kterých se vytvořil jeho nástěnný firemní kalendář pro rok 2017.

Fotky zde:
https://plus.google.com/+UpvisionCz1/posts/gpKXTK1epC9

Fotíme v mrazivých Krušných horách pro NPÚ

9.12.2016 8:39   Fotíme v mrazivě krásných Krušných horách, naposledy při -8 °C.
Například Přebuzské vřesoviště a také zbytky nacistické továrny na zpracování cínové rudy hluboko v pohraničních lesích.

Fotky zde:
https://plus.google.com/+UpvisionCz1/posts/1WVKj55nSu9

Vyšel krásný Atlas životního prostředí v Libereckém kraji s naším pozdravem a leteckou fotkou na přebalu

7.12.2016 8:24   Vyšel krásně provedený Atlas životního prostředí v Libereckém kraji včetně našeho pozdravu a letecké fotky na přebalu pro využití nejen na školách Libereckého kraje.

Více o atlasu zde:
http://atlas.kraj-lbc.cz/

Kupujte náš nástěnný kalendář Česko mezi oblaky pro rok 2017

2.12.2016 9:23   Je tu prosinec a kdo by sháněl drobný dárek, tak pro ty je v prodeji náš kalendář Česko mezi oblaky na rok 2017. :-)
V současné chvíli je už vyprodán, ale každým dnem by měl být opět dostupný na této stránce nebo u dalších distributorských firem v kontaktech této stránky.

http://www.helma365.eu/produkt-cesko-mezi-oblaky-22

Natáčeli jsme hluboko v lesích videoklip pro německou metalovou kapelu

30.11.2016 12:39   Ačkoliv to vypadalo jako natáčení hororu, tak jsme o víkendu natáčeli hluboko v lesích videoklip pro německou metalovou kapelu.

Zde několik fotek:
https://plus.google.com/+UpvisionCz1/posts/KB1TjTKKJUh

Vyšlo nové číslo časopisu Travel Digest se spoustou našich leteckých fotek

28.11.2016 9:09   Minulý týden vyšlo listopadové číslo časopisu Travel Digest, kde najdete spoustu našich leteckých fotografií.

Více zde:
https://plus.google.com/+UpvisionCz1/posts/TwUATAqtbBo

Měli jsme ukázku mapování pro studenty Univerzity Karlovy v Botanické zahradě

25.11.2016 10:02   Měli jsme ukázku některých našich UAV a mapování z nich pro studenty Univerzity Karlovy v Botanické zahradě na Albertově v Praze. Povolení k létání v HOP bylo samozřejmostí.

Několik fotek z botanické zahrady zde:
https://plus.google.com/+UpvisionCz1/posts/2JbSbdt3Dxu

Začíná mimovegetační období a tak jsme mapovali hřbitov ve Frenštátě

22.11.2016 10:01   Pomalu začíná mimovegetační období (období pasportizací) a tak jsme mapovali hřbitov u Frenštátu pod Radhoštěm v obrazovém rozlišení 1 cm/px pro pasportizaci.

Více zde:
https://plus.google.com/+UpvisionCz1/posts/eMh6i2ViYd7

Měli jsme prezentaci s VÚGTK na fotogrammetrické konferenci ČVUT v Telči

18.11.2016 11:01   Tento týden jsme se opět účastnili fotogrammetrické konference v Telči pořádanou ČVUT. Jakub měl prezentaci s Václavem Šafářem z VÚGTK o průběhu našeho testování využití UAV pro nové mapování v katastru.

Více zde včetně programu:
https://plus.google.com/+UpvisionCz1/posts/3yZetTzNZb7

Fotíme opět pro NPÚ různé lokality reliktní krajiny v Česku

11.11.2016 10:01   Fotíme opět pro Národní památkový ústav různé lokality tzv. reliktní krajiny po Česku. Na naší podzimní fotce soustavy alejí u Ratibořských hor na Táborsku.

Fotky zde:
https://plus.google.com/+UpvisionCz1/posts/JqNADkMpQXR

Mapujeme a dokumentujeme další jihočeské lomy

9.11.2016 8:54   Opět mapujeme a dokumentujeme další jihočeské lomy nejrůznějších velikostí v podzimních barvách.

Několik fotek zde:
https://plus.google.com/+UpvisionCz1/posts/VmYqW2S6BmQ

Jakub měl stručný úvod k dronům na České ESRI/Arcdata konferenci 2016

4.11.2016 7:39   Tento týden měl Jakub stručnou úvodní přednášku v hlavním sále k dronům a jejich využití pro mapování na české ESRI (Arcdata) konferenci, včetně dodání zdrojových dat pro ukázku nového SW od ESRI Drone2Map pro ArcGis. Konference v Kongresovém centru v Praze se účastnilo více jak 900 odborníků z oblasti GIS, kartografie atd. Hlavním řečníkem byl včera ředitel ESRI, samotný Jack Dangermond.

Zde několik fotek z konference:
https://plus.google.com/+UpvisionCz1/posts/X42iyWDzj1t

Opět jsme získali 3.místo v regionálním kole mezinárodní soutěže ESNC 2016

27.10.2016 10:01   Po dvou letech jsme se opět umístili na třetím místě v regionálním Českém kole (vyhlašováno Ministerstvem dopravy) světové soutěže na využití GPS - European Satellite Navigation Competition 2016 s projektem mobilní aplikace MAIA pro všechny uživatele UAV.

O MAIA více zde:
http://flymaia.com/

Minulý týden byl Jakub speaker v Londýně na Commercial UAV Show 2016

24.10.2016 9:24   Minulý týden měl Jakub na pozvání přednášku v Londýně o možnostech využití UAV na největší evropské UAV akci - Commercial UAV Show 2016.

Více fotek z akce zde:
https://plus.google.com/+UpvisionCz1/posts/gHcXRNGbQLV

Prováděli jsme inspekce uzavřeného dálničního tunelu pro ŘSD

21.10.2016 10:10   Prováděli jsme inspekce uzavřeného dálničního tunelu pro ŘSD.
Poučili jsme se z minula a nasadili zimní výbavu. :-)

Více zde:
https://plus.google.com/+UpvisionCz1/posts/eLwStEH51La

Spolupracujeme na výzkumu využití UAV pro sběr dat železnice pro SŽDC

7.10.2016 9:09   Spolupracujeme s VŠB Technickou univerzitou na výzkumném úkolu možnosti využití UAV při sběru dat o železnici pro SŽDC.

Několik fotek zde:
https://plus.google.com/+UpvisionCz1/posts/7YYffXLg25V

Natáčeli jsme po Praze tramvaje pro dokument Dopravního podniku

5.10.2016 10:10   Na několika místech v Praze jsme s povolením od ÚCL natáčeli letecké záběry pro připravovaný dokument o jedné tramvaji pro Dopravní podnik.

Několik fotek zde:
https://plus.google.com/+UpvisionCz1/posts/E5pEqhY6At5

Provádíme letecké termovizní inspekce FVE

3.10.2016 9:53   Provádíme letecké inspekce FVE elektráren z dronu za jasného počasí, jako například minulý týden v Pošumaví.

Více zde:
https://plus.google.com/+UpvisionCz1/posts/QaL87MGzfQQ

Včera jsme ukazovali drony a měli živé vstupy na vědecké roadshow Českého Rozhlasu v Brně

23.9.2016 9:23   Včera jste nás celý den mohli potkat v Brně u sochy Jošta na Moravském náměstí, kde jsme se na pozvání účastnili vědecké roadshow Českého Rozhlasu. Součástí bylo několik živých vstupů a přiblížení dronů posluchačům, ale hlavně divákům na náměstí.

Více zde:
https://plus.google.com/+UpvisionCz1/posts/5GqSFWXDs6a

V novém čísle časopisu Travel Digest opět naše fotky nyní z Jiřetínska

19.9.2016 8:53   Vyšlo nové číslo cestovatelského časopisu Travel Digest (nyní už měsíčník), kde opět najdete naše letecké fotky, jako například z okolí Jiřetína pod Jedlovou.

Více zde:
https://plus.google.com/+UpvisionCz1/posts/Q3veQcEfh8F

Včera jsme spolupořádali 2. ročník konference Aliance pro bezpilotní letecký průmysl

15.9.2016 9:39   Včera se úspěšně konal na ČZU v Praze 2. ročník konference Aliance pro bezpilotní letecký průmysl. Bylo více jak 100 účastníků, více jak 20 řečníků, spousta novinek z oblasti chystané evropské legislativy, crash testy, výzkumné projekty i konkrétní aplikace využití UAV atd.

Zde několik fotek z akce:
https://plus.google.com/+UpvisionCz1/posts/7kSKviZAQrf

Byli jsme partneři mezinárodní konference letecké archeologie AARG 2016 v Plzni

9.9.2016 7:53   Účastnili jsme se a byli jsme partneři mezinárodní konference věnované letecké archeologii pořádanou ZČU v Plzni, konkrétně Aerial Archaeology Research Group.

Více zde:
https://sites.google.com/site/aargpilsen2016/

Natáčíme krásy jižní Moravy ve speciální projekci fulldome pro film brněnské hvězdárny

5.9.2016 14:39   Putujeme za krásami jižní Moravy při natáčení filmu pro Brněnskou hvězdárnu ve speciální projekci fulldome. Tentokrát jsme navštívili například vinici Šobes v Národním parku Podyjí.

Více zde:
https://plus.google.com/+UpvisionCz1/posts/RYv1GjdLmVC

V novém čísle časopisu Travel Digest opět naše letecké fotky tentokrát z Broumovska

26.8.2016 9:54   Vyšlo nové číslo skvělého cestovatelského časopisu Travel Digest, kde opět nechybí naše letecké fotky, tentokrát z Broumovska.

Více zde:
https://plus.google.com/+UpvisionCz1/posts/gBBPGtoKLZF

O víkendu byl rozhovor s Jakubem v anglickém pořadu Czech Life na Českém Rozhlasu Praha

22.8.2016 10:09   O víkendu byl na Českém Rozhlasu Praha v anglickém pořadu Czech Life rozhovor o dronech s Jakubem.

Více zde:
http://www.radio.cz/en/section/czech-life/discussing-the-positives-but-also-danger-of-drones

Jakub bude na pozvání speaker v Londýně na Commercial UAV Show 2016

19.8.2016 10:02   Letos v říjnu bude Jakub na pozvání speaker v Londýně na jedné z největších světových UAV Show, konkrétně na Commercial UAV Show 2016.

Více zde:
http://www.terrapinn.com/exhibition/the-commercial-uav-show/speaker-jakub-KARAS.stm

Blíží se 2. konference Aliance pro bezpilotní letecký průmysl

19.8.2016 10:02   A je tu zase po roce druhý ročník Konference Aliance pro bezpilotní letecký průmysl, která se koná 14.9.2016 v Praze na ČZU. Součástí letošní konference bude i expozice nejnovějších řešení členů Aliance.

Podrobný program konference naleznete na www.uava.cz/konference, v případě dotazů nás neváhejte kontaktovat na info@uava.cz.

Registrovat se můžete na http://uava-konference-1-2016.takeplace.eu/cs

Přijďte nás navštívit, budeme se těšit.

Blíží se 2. konference Aliance pro bezpilotní letecký průmysl

11.8.2016 7:54   A je tu zase po roce druhý ročník Konference Aliance pro bezpilotní letecký průmysl, která se koná 14.9.2016 v Praze na ČZU. Součástí letošní konference bude i expozice nejnovějších řešení členů Aliance.

Přednášky a panelové diskuse se zaměří na legislativu, bezpečnost (včetně obrany proti dronům), využití dronů v geoinformatice, zemědělství a energetice. Na pódiu se vystřídá přes dvacet odborníků, s nimiž budete moci konzultovat své dotazy i během prodloužených přestávek.

Podrobný program konference naleznete na www.uava.cz/konference, v případě dotazů nás neváhejte kontaktovat na info@uava.cz.

Registrovat se můžete na http://uava-konference-1-2016.takeplace.eu/cs

Přijďte nás navštívit, budeme se těšit.

Komentovali jsme pro ČRo výběrové řízení Policie ČR na "antidrona"

10.8.2016 9:02   Komentovali jsme na Českém Rozhlasu Radiožurnál zajímavé výběrové řízení Policie ČR na vývoj "antidrona" za 58 milionů Kč.

Více zde:
http://www.rozhlas.cz/zpravy/politika/_zprava/policie-tahne-do-boje-proti-dronum-za-vyvoj-antidrona-zaplati-58-milionu--1639939

Natáčeli jsme závody lodí na Vltavě ze Slap do Prahy

2.8.2016 9:55   O víkendu jsme natáčeli závody lodí různých kategorií na Vltavě ze Slap na okraj Prahy.

Několik fotek zde:
https://plus.google.com/+UpvisionCz1/posts/5n7QR1LJj1Q

Dnes vyšel ve slovenských novinách Denník N dvoustránkový rozhovor s Jakubem

27.7.2016 9:09   Dnes vyšel v slovenských novinách Denník N dvoustránkový rozhovor s Jakubem o dronech i naší mobilní aplikaci Maia.

Více zde:
https://dennikn.sk/518587/autor-knihy-o-dronoch-na-radare-ich-nevidiet-nemal-by-s-nimi-lietat-kazdy/

Včera skončil ISPRS kongres a máme zastoupení v UAS workgroup

20.7.2016 10:10   Včera byl po týdnu slavnostně ukončen ISPRS kongres v Praze a další bude následovat opět za 4 roky, tentokrát ve francouzském Nice.
Kongres pořádaný českem byl mimořádně úspěšný, zúčastnilo se ho téměř 2400 odborníků z celého světa a do tzv. UAS workgroup (Technická komise 1), která má na starost bezpilotní letecké systémy, jejich využití, senzory atd. byl jako industry representative zvolen Jakub společně s Václavem Šafářem z VÚGTK mezi profesory z Kanady, Německa, Itálie, Maroka nebo Jižní Koreje.

Zde malá fotogalerie z kongresu:
https://plus.google.com/+UpvisionCz1/posts/KQpi7qYMhmK

V Praze začal XXIII. ISPRS kongres našimi leteckými záběry Hradu a lokálním partnerstvím

14.7.2016 11:23   V úterý večer slavnostně začal XXIII. ISPRS (International Society for Photogrammetry and Remote Sensing) kongres v Praze, kde je Jakub členem lokálního výboru kongresu, konkrétně Technické komise TCP1 (senzory a platformy dálkového průzkumu, kam patří i UAV) z celkem 5-ti komisí.
Slavnostní zahájení v Kongresovém centru začalo našimi leteckými záběry Pražského hradu, včetně našeho loga jako lokálního partnera před více než 2000 odborníky na fotogrammetrii a dálkový průzkum z celého světa.
Samotný kongres je něco jako olympiáda v tomto oboru, koná se jednou za čtyři roky v předem volené světové metropoli. V roce 2012 to bylo v Melbourne a nyní je jedinečná příležitost jednou za život navštívit kongres v Praze.

Více informací zde:
http://www.isprs2016-prague.com/

Mapujeme poškození plodin na zemědělských polích po bouřkách

12.7.2016 10:23   Mapujeme poškození zemědělských ploch po intenzivních bouřkách. Z našich výsledných aktuálních ortofotomap lze přesně určit výměru například slehlého obilí.

Více zde:
https://plus.google.com/+UpvisionCz1/posts/QwHiucoACjt

V novém čísle britského časopisu Geoconnexion letos již druhý Jakubův článek

8.7.2016 9:09   V novém čísle britského časopisu Geoconnexion vyšel už letos náš druhý článek, tentokrát o využití dronů v rybářství a našem mapování rybníku Bezdrev.

Více zde:
https://plus.google.com/+UpvisionCz1/posts/U9v4ZiSWeBb

V novém čísle časopisu Travel Digest opět naše letecké fotky

2.7.2016 19:39   Vyšlo nové číslo časopisu Travel Digest, kde najdete opět naše vybrané letecké fotky, jako například z Terezína.

Více zde:
https://plus.google.com/+UpvisionCz1/posts/EXmR2vHayMh

Ve včerejším Radiofóru na Českém Rozhlase krátký rozhovor s Jakubem

30.6.2016 8:53   Včera na Českém Rozhlase Plus v pořadu Radiofórum na téma roboti a nové technologie byl krátký rozhovor i s Jakubem na téma drony.

Celý pořad zde:
http://prehravac.rozhlas.cz/audio/3659638

Monitorovali jsme z UAV biopásy v Moravském Toskánsku

29.6.2016 9:39   Monitorovali jsme z UAV vybrané biopásy a zemědělské plochy v Moravském Toskánsku.

Zde několik fotografií:
https://plus.google.com/+UpvisionCz1/posts/NZXUFRUpAJo

V dnešní MF DNES v časopisu Víkend je čtyřstránkový rozhovor s Jakubem

25.6.2016 8:09   V dnešní MF DNES v příloze v časopisu Víkend je čtyřstránkový rozhovor o dronech...

Více zde:
https://plus.google.com/+UpvisionCz1/posts/LmZ3S3QWbS8

Testovali jsme nové UAV Yuneec Typhoon H

24.6.2016 9:23   Testovali jsme s Land of Drones nový Yuneec Typhoon H, který je největším konkurentem poslední verze DJI Phantom 4 v kategorii malých 4K dronů.
Je znát, jak Yuneec rychle ušel kus cesty od posledního typu Q500 a mezi největší výhody jednoznačně patří, že má šest motorů/vrtulí, což je v této kategorii poměrně unikátní a dále sklopná ramena pro jednoduchý převoz.
Samozřejmostí jsou podobné módy jako u nového Phantoma, včetně Follow me a vyhýbání se překážkám při využití anti-kolizních čidel na předku dronu od Intelu, které se zdají fungovat velice dobře. Jen dávajte pozor, když Vás někdo před předkem dronu chce vyfotit, tak při zapnutí čidel takto pošle dron couvat na Vás. :-)

Celá recenze zde s fotkami:-)
https://plus.google.com/+UpvisionCz1/posts/MuFknFotyUH

Opět identifikujeme srnčata z UAV s termovizí s VÚZT a Mendelovou unverzitou

22.6.2016 7:01   Již déle než rok spolupracujeme s Výzkumným ústavem zemědělské techniky a Mendelovou univerzitou na identifikaci zvěře před sklizní. Během týdne v červnu jsme takto dvakrát (vždy před východem slunce a za různého počasí) na různých lokalitách v Česku pomáhali pomocí UAV s termovizí hledat srnčata. Výsledkem je několik vyplašených zvířat - hlavně srnek - z míst, kde by jim hrozilo smrtelné nebezpečí, a záchrana jednoho srnčete těsně před senosečí. A to stojí za velmi brzké vstávání.

Fotky zde:
https://plus.google.com/+UpvisionCz1/posts/ERquRnbGhej

Zúčastnili jsme se sletu ultralehkých letadel na trutnovském letišti

20.6.2016 15:09   O víkendu jsme se zúčastnili sletu ultralehkých letadel na trutnovském letišti.

Fotografie zde:
https://plus.google.com/+UpvisionCz1/posts/cf6T7o6m9XY

Prohlédněte si video s drony pro naši mobilní aplikaci MAIA

16.6.2016 8:53   Prohlédněte si nové video, co jsme natočili pro naši mobilní aplikaci MAIA v prostředí lomu Amerika.

Video zde:
https://youtu.be/TK8U6BhkA4g

Opět vystavujeme na mezinárodním těžebním veletrhu EXPO 2016 v lomu Mokrá-Horákov

15.6.2016 7:01   Opět vystavujeme na mezinárodním těžebním veletrhu EXPO 2016 v lomu Mokrá-Horákov, které se koná od 14.6. do 16.6.2016.

Více zde:
http://www.expomokra.cz/cs

Naše fotky zde:
https://plus.google.com/+UpvisionCz1/posts/RQ6Xm9xr8rS

Natáčeli jsme na střeše České Televize pro dětský pořad na ČT Déčko

10.6.2016 13:53   Natáčeli jsme na střeše České Televize pro dětský pořad na ČT Déčko.

Více zde:
https://plus.google.com/+UpvisionCz1/posts/eD45jTeAfyN

Vystavovali jsme a měli přednášky na 1. DronFestu v Plzni

8.6.2016 7:53   V pátek a sobotu jsme se zúčastnili prvního DronFest​u v Plzni, kde jsme vystavovali a měli i několik přednášek na téma pokročilého využití UAV nebo o naší mobilní aplikaci MAIA.
Díky pořadatelům za skvěle připravenou akci.

Více o akci třeba zde:
http://www.tyden.cz/rubriky/relax/zabava/foto-v-plzni-se-kona-prvni-cesky-festival-dronu_386032.html

Fotky zde:
https://plus.google.com/+UpvisionCz1/posts/4Tu5giPWvx6

Minulý týden jsme na AppParade soutěžili mezi vývojáři s naší aplikací MAIA

6.6.2016 9:23   Minulý týden jsme představili naší mobilní aplikaci MAIA na 23. přehlídce mobilních aplikací AppParade v silné konkurenci a ve skvělé atmosféře.

Více zde:
http://www.mediar.cz/triadvacatou-appparade-vyhral-chameleon-run/

Včera se otevřel Gotthardský tunel a pro stejnojmenný koprodukční film k výročí jsme dělali 3D model

2.6.2016 14:53   Včera se otevřel Gotthardský tunel ve Švýcarsku, který je nejdelším tunelem na světě. Letos k této příležitosti vyjde také koprodukční film Gotthard, který se věnuje historické stavbě tunelu a jehož exteriéry se natáčely v Českém krasu. V loňském roce jsme pro tento film vytvářeli detailní 3D model lomu, který se použil pro vizuální efekty a stavbu kulis.

Více zde i s fotkami:
https://plus.google.com/+UpvisionCz1/posts/WSTFoZyNYXb

Tento týden moderoval Jakub v Rotterdamu sekci UAV na Geospatial World Forum 2016

27.5.2016 8:01   Tento týden Jakub moderoval sekci UAV v holandském Rotterdamu ve World Trade Center na konferenci Geospatial World Forum 2016 a měl také na vyžádání přednášku o našem mapování Pražského hradu.
Hodně se také diskutovalo s kolegy z evropských asociací pro bezpilotní letecké systémy.

Více zde:
https://plus.google.com/+UpvisionCz1/posts/6RpAnPFBFry

V novém čísle časopisu Travel Digest opět naše letecké fotky z Česka

25.5.2016 8:39   V novém čísle 03-04/2016 výborného cestovatelského časopisu Travel Digest opět naše letecké fotky z různých koutů Česka.

Více zde:
https://plus.google.com/+UpvisionCz1/posts/9Nsrh9TBbEQ

V sobotních Lidových novinách Jakubův velký článek o dronech a historii

23.5.2016 9:40   V sobotních Lidových Novinách v příloze Relax vyšel Jakubův velký článek o dronech, včetně jejich historie.

Více zde:
https://plus.google.com/+UpvisionCz1/posts/dfWMqyGj1tu

Fotíme pro Czechtourism různá místa v ČR na kampaň pro příští rok

17.5.2016 23:53   V květnu trávíme každý pěkný východ a západ slunce na zajímavých lokalitách v Česku, které fotíme pro kampaň na příští rok pro Czechtourism...

Více zde včetně fotografií ze zákulisí:
https://plus.google.com/+UpvisionCz1/posts/6362Eor7Pkx

Dnes vyšla kniha DRONY od Albatros Media, kterou napsal Jakub s Tomášem

16.5.2016 8:23   Dnes vychází kniha DRONY, kterou napsal na přelomu roku 2015/2016 Jakub společně s Tomášem a je ode dneška v prodeji v každém větším knihkupectví a na internetových obchodech.
Kniha, která má 264 barevných stran, přináší jako první v Česku komplexní informace o těchto technologiích pro širokou veřejnost, od historie, jejich druhů a součástí, možností využití, výběru, létání, focení, legislativy až po jejich stavbu.
Knihu vydává nakladatelství Computer Press.

Více o knize a možnost objednání zde:
http://www.albatrosmedia.cz/drony.html

Opět fotíme revitalizace vodních toků a jiné pozemkové úpravy

12.5.2016 9:23   Opět fotíme revitalizace vodních toků a jiné pozemkové úpravy v Královéhradeckém, Pardubickém a Olomouckém kraji...

Více zde:
https://plus.google.com/+UpvisionCz1/posts/R4PnjVFReYz

Na G.cz naše neobvyklé letecké pohledy na Jeseníky

9.5.2016 22:53   Na serveru G.cz článek s našimi neobvyklými leteckými pohledy na Jeseníky.

Více zde:
http://g.cz/5-pohledu-z-vysky-na-impozantni-jeseniky-hluboke-lesy-na-strmych-ubocich

Natáčeli jsme letecké záběry v Terezíně pro italský dokument

9.5.2016 8:53   Minulý týden jsme natáčeli záběry pro italský dokument o Terezínu. Natáčení v tomto místě bylo hodně působivé, historie tu dýchá na každém kroku.

Více zde:
https://plus.google.com/+UpvisionCz1/posts/UH5xbH4WdFb

Měli jsme přednášku na konferenci Geoinformatika ve veřejné správě 2016

5.5.2016 23:23   Na konferenci Geoinformatika ve veřejné správě 2016 měl včera Jakub přednášku na téma využití UAV pro mapové aktualizace a pasportizace nejrůznějšího charakteru.

Více zde:
http://www.cagi.cz/konference-givs2016

Vytváříme fotoplány skalních svahů ve vysokém rozlišení pro projekty sanací

5.5.2016 10:41   Nově vytváříme souřadnicově umístěné aktuální fotoplány skalních svahů ve vysokém obrazovém rozlišení (v řádech několika mm/pixel), které slouží jako podklad pro sanace skalních masivů a vhodně doplňují lezecké kontroly...

Více zde:
https://plus.google.com/+UpvisionCz1/posts/bgitKNa3eX7

Jakub bude moderátorem a řečníkem sekce UAV na Geospatial World Forum v holandském Rotterdamu

3.5.2016 8:39   Na pozvání z Holandska bude Jakub moderátorem a hlavním řečníkem sekce využití UAV na jedné z největších světových GEO konferenci, Geospatial World Forum 2016 v holandském Rotterdamu v druhé polovině května 2016.

Více zde:
http://geospatialworldforum.org/speakers-bio.asp?id=gwf2016A212

Mapovali jsme lom Mokrá-Horákov pro 3D model stavby stánků mezinárodního těžebního Expo 2016

29.4.2016 8:53   Opět jsme mapovali jeden z největších aktivních kamenolomů u nás Mokrá - Horákov. Kromě ortofotomapy je hlavním výstupem 3D model, který mimo jiné poslouží jako podklad pro projekt rozestavění stánků v lomu pro chystaný těžební mezinárodní veletrh Expo 2016.

Více zde:
https://plus.google.com/+UpvisionCz1/posts/iTcapUt67Gi

Ve speciálním čísle holandského časopisu GIM International UAS Special Jakubův článek o našem mapování Pražského hradu

28.4.2016 9:01   Ve speciálním letošním čísle holandského časopisu GIM International - UAS Special, vyšel Jakubův exkluzivní článek o našem mapování Pražského hradu.

Odkaz na článek a fotky zde:
https://plus.google.com/+UpvisionCz1/posts/dP9p1V75GsU

Opět mapujeme s Plzeňským katastrem a VÚGTK

27.4.2016 9:23   Mapujeme opět na Plzeňsku ve spolupráci s Katastrálním úřadem pro Plzeňský kraj a Výzkumným ústavem geodetickým, topografickým a kartografickým. Prorážíme krůček po krůčku dlouhou cestu k uznání měřičské metody mapování z UAV Katastrálními úřady...

Více zde:
https://plus.google.com/+UpvisionCz1/posts/XuPkhnZK6Bn

Testovali jsme další zástupce malých přenosných UAV - Solo a Yuneec

25.4.2016 8:23   Testovali jsme společně s Land of drones další UAV v kategorii malých přenosných dronů, konkrétně Solo od 3DR a Yuneeca Q500.
Ačkoliv Solo je velice kvalitní UAV s nabídkou různých velice zajímavých režimů jako Cable cam, Orbit, Selfie a hlavně s GoPro kamerou, tak bohužel je ve stínu DJI a nového Phantoma 4, což by mohla tento rozdíl do budoucna snížit nová verze Sola.
Co se týká Yuneeca, tak konkrétně Q500 je určená hlavně pro začátečníky a amatéry. I tak se s ním s GoPro dají vytvořit zajímavé výstupy, ale jeho největší předností je především nízká cena, čímž se stává dostupným hlavně pro začátečníky...
Více zde:
https://plus.google.com/+UpvisionCz1/posts/YSNn4ksvfpj

Vyšel náš nástěnný kalendář Česko mezi oblaky pro rok 2017

18.4.2016 7:54   Dalším naším letošním překvapením je vydání nástěnného kalendáře Česko mezi oblaky na rok 2017 s našimi leteckými fotkami od vydavatelství Helma 365.

Kalendář můžete už nyní objednávat zde:
http://eshop.helma365.eu/katalog/zbozi/popis_zbozi.asp?klic_ma=18282.400

V novém čísle britského časopisu Civil Engineering Surveyor Jakubův článek o mapování Bezdrevu

13.4.2016 9:09   V novém čísle 04/2016 britského zěměměřičského časopisu Civil Engineering Surveyor vyšel článek o našem mapování dna rybníku Bezdrev a testování UAV pro aplikace v rybníkářství.

Více zde:
https://plus.google.com/+UpvisionCz1/posts/f4r2VQPQo5U

Testovali jsme nového Phantoma 4 a funkci vyhýbání se překážkám

12.4.2016 9:09   Testovali jsme společně s Land of Drones nového Phantoma 4. Zkoušeli jsme hlavně avizované vyhýbání překážkám při manuálním řízení nebo při funkci Tap to fly, které vypadá docela spolehlivě i po testech na keřích, stromech nebo větších překážkách. Provedení funkce Active track (alias Follow me) také fungovalo spolehlivě, tudíž výsledek nás docela příjemně překvapil.

Více zde:
https://plus.google.com/+UpvisionCz1/posts/P3R3NeQ4XtE

V sobotu na ČT v pořadu @online byl rozhovor s Jakubem o dronech a aplikaci MAIA

4.4.2016 9:53   V sobotu na České Televizi v pořadu @online byla reportáž s živým vstupem a rozhovorem s Jakubem o aplikaci MAIA a dronech v Česku.

Více zde:
http://www.ceskatelevize.cz/porady/10659215431-online/316281381880402/

Měli jsme přednášku o bezpilotním letectví v Brně ve spolupráci s HERBST AERO

1.4.2016 10:01   Tuto středu 30.3.2016 jsme pořádali přednášku o bezpilotním letectví v Brně ve spolupráci s HERBST AERO za velkého zájmu.

Více zde:
https://www.facebook.com/events/971399569618897/

V novém čísle britského časopisu GeoConnexion Jakubův článek o mapování Sněžky

24.3.2016 8:09   V novém dubnovém čísle britského časopisu GeoConnexion, jednoho z největších světových GEO komerčních časopisů, vyšel Jakubův článek o našem mapování Sněžky z UAV.

Více zde:
https://plus.google.com/+UpvisionCz1/posts/1S7CQVUnKuD

Natáčíme stavbu VVN v těžkém terénu v Jeseníkách

22.3.2016 9:01   Natáčíme opět stavbu VVN, tentokrát v náročném terénu na kraji Jeseníků, kde probíhá stavba vedení tzv. štokováním, jelikož nelze využít v takovém terénu klasické jeřáby.

Více zde:
https://plus.google.com/+UpvisionCz1/posts/Az2ghuKPyy6

O naší aplikaci MAIA se psalo na Lupa, Dotyk, Dronmania, Gisportál nebo mluvilo v Českém Rozhlasu

21.3.2016 9:53   O nás a naší mobilní aplikaci MAIA se v minulém týdnu psalo na serverech jako například Lupa, Dotyk, Dronmania, Gisportál nebo mluvilo v Českém Rozhlasu. Staňte se fanouškem facebookových stránek MAIA a neunikne Vám žádná novinka o aplikaci.

Více zde:
https://www.facebook.com/maiauav/

O našem mapování pardubických hřbitovů v MF Dnes a 5+2

18.3.2016 8:39   O našem mapování a pasportizaci 5-ti pardubických hřbitovů v pardubické MF Dnes a týdeníku 5+2.

Více zde:
https://plus.google.com/+UpvisionCz1/posts/YLg7CgzxHL7

O nás a naší mobilní aplikaci MAIA na Lupa.cz

17.3.2016 7:54   O nás a naší nové mobilní aplikaci MAIA pro všechny uživatele UAV, RC modelů a další, psal server Lupa.cz

Více zde:
http://www.lupa.cz/clanky/ceska-aplikace-maia-nabizi-sluzby-pro-drony-a-bezpilotni-letani/

V proměnlivém počasí natáčíme v interiérech - strojírenských halách i kancelářích

16.3.2016 11:23   V tak proměnlivém počasí natáčíme v interiérech, ať už ve stojírenských provozech nebo kancelářích :-)

Více zde:
https://plus.google.com/+UpvisionCz1/posts/TsDX8tJX6uK

Mapovali jsme 5 Pardubických hřbitovů, včetně známého krematoria

11.3.2016 8:24   Tento týden jsme mapovali celkem 5 hřbitovů v Pardubicích a blízkém okolí. Výsledkem mapování budou opět digitální mapy hřbitovů. Jedním z mapovaných hřbitovů byla i část centrálního pardubického hřbitova se známým krematoriem ve stylu art deco, kde se natáčel film Spalovač mrtvol.

Více zde:
https://plus.google.com/+UpvisionCz1/posts/EJ4h722PqnQ

Vytvořili jsme mobilní aplikaci MAIA pro všechny uživatele dronů

7.3.2016 8:39   A je to konečně tady! :-)
Vytvořili jsme mobilní aplikaci MAIA pro všechny uživatele a piloty dronů, RC modelů a jiných pilotovaných leteckých prostředků. Nyní mohou mít všichni po ruce přehled omezení ve vzdušném prostoru, vidět ostatní aktivní uživatele, automaticky spravovat své lety, vést si a exportovat letový deník, evidovat využití baterií a sdílet své úspěchy.

V tuto chvíli je aplikace pouze pro Android (verze pro iOS se připravuje) a můžete ji stáhnout na Google Play. Aplikace prošla v únoru 2016 beta testováním členů Aliance pro bezpilotní letecký průmysl.

Kromě této FREE verze připravujeme i verzi PRO s HW modulem.
Stahujte, sdílejte, komentujte a budeme doufat, že se pro Vás aplikace stane nepostradatelným pomocníkem.

A to ještě není vše, chystáme na letošní rok více překvapení...

Stahujte zde:
https://play.google.com/store/apps/details?id=cz.togle.droners&hl=cs

V novém čísle Newsweeku náš komentář v článku o monitoringu hranic drony

25.2.2016 9:39   V novém čísle časopisu Newsweek vyšel náš komentář jakožto expertů na drony, v článku o ambiciózním politickém řešení při rozhodnutí zavření státních hranic z důvodu migrace, kde se počítá i s monitoringem z dronů, konkrétně Phantomů.

Více zde:
https://plus.google.com/+UpvisionCz1/posts/9VamvRXTtgH

V novém čísle časopisu Travel Digest naše zimní fotky Pecky a okolí

19.2.2016 9:39   V novém čísle cestovatelského časopisu Travel Digest 01/2016 jsou opět naše zimní letecké fotky hradu Pecka a okolí.

Více zde:
https://plus.google.com/+UpvisionCz1/posts/8K2jmGJfvfK

Několik let mapujeme Průhonický park v různých obdobích pro pasportizace zeleně

17.2.2016 9:09   Už několik let detailně mapujeme Průhonickou zahradu v různých ročních obdobích. Mapování provádíme speciálně vždy za oblačnosti, aby nebyly pod stromy stíny, které by ukrývaly záhony v ortofotomapě, která dále slouží jako podklad pro pasportizaci zeleně.

Více fotografií zde:
https://plus.google.com/+UpvisionCz1/posts/PpTreUmrt6K

Natáčíme speciální technikou Jižní Moravu pro Brněnskou hvězdárnu

15.2.2016 10:23   Velmi netradiční techniku jsme použili při natáčení lomu Hády v Brně, což je jedna z asi patnácti lokalit jižní Moravy, které budeme touto technikou snímat v průběhu celého roku 2016. Výsledky unikátního projektu, na kterém spolupracujeme s Hvězdárnou Brno a s Vysokým učením technickým v Brně, by měly být k vidění na jaře příštího roku.

Fotky zde:
https://plus.google.com/+UpvisionCz1/posts/RhwKSZMJbd8

Minulý týden jsme spolupořádali seminář Aliance pro bezpilotní letecký průmysl u SIT Plzeň

5.2.2016 9:01   Minulý týden jsme za Alianci pro bezpilotní letecký průmysl spolupořádali další setkání. Tentokrát jsme byli pozvaní k našemu velice aktivnímu členovi Správě informačních technologií v Plzni.

Více fotografií zde:
https://plus.google.com/+UpvisionCz1/posts/XvqBmPPfq44

V traileru k nové české pohádce Řachanda je hned první záběr v něm náš

4.2.2016 8:53   Vyšel trailer k nové české pohádce Řachanda a hned první záběr v něm je náš :-) Pohádka má premiéru 25.2.2016 a vypadá velice zajímavě.

Více zde:
http://video.idnes.cz/?c=A160127_112155_filmvideo_kiz&idvideo=V160127_111739_kultura_krr

Fotili jsme krásy zimních lesů při dokumentaci revitalizačních úprav

20.1.2016 8:01   Podívejte se na krásy zimních lesů zhora, které jsme fotili při dokumentování revitalizačních úprav na Královéhradecku...

Více zde:
https://plus.google.com/+UpvisionCz1/posts/KYkP2PU7Yfv

Náš rozhovor a létání v speciálním tématu o dronech sobotních Událostí na ČT

18.1.2016 8:40   V sobotu byly drony jako hlavní téma večerních Událostí na České Televizi a rozhovor s námi a ukázkou tam nemohl chybět :-)

Více zde:
http://www.ceskatelevize.cz/ct24/domaci/1660711-drony-uchvatily-cesko-lide-ale-nedodrzuji-pravidla-a-ohrozuji-bezpecnost-i-soukromi

Pasportizace hřbitovů tentokrát v Napajedlích

15.1.2016 10:09   Je tu opět mimovegetační období a čas využití našich UAV pro efektivní geoinformatické řešení, například pro správce hřbitovů, jako jsme například dělali v Napajedlích.

Zde ukázka:
https://plus.google.com/+UpvisionCz1/posts/b79PTdmLDDN

Posouváme hranice - mapovací let, ortofoto a výpočet kubatur do 24 hodin

4.1.2016 9:23   Přes svátky jsme jen neodpočívali, ale opět posunuli hranice leteckého snímkování. Během 24 hodin jsme schopní provést nálet pro zmapování lokality, vytvořit aktuální ortofotomapu a vypočítat kubatury určených skládek a hromad do výsledného protokolu. To vše za 24 hodin, jako jsme to provedli na přelomu roku pro 21 venkovních skládek v rámci inventur v cementárně.

Několik fotek zde:
https://plus.google.com/+UpvisionCz1/posts/LLtAwGE1gLW

PF 2016

31.12.2015 11:24   Hodně zdraví a štěstí Všem do Nového roku a budeme se na Vás těšit v roce 2016.

Monitorovali jsme pro IZS ze vzduchu trosky vyhořelého mlýna v Krnsku

29.12.2015 10:24   Naše úzká spolupráce s Hasičským záchranným sborem Středočeského kraje pokračovala pondělním dálkovým průzkumem rozsáhlého požářiště bývalého mlýna v Krnsku nedaleko Mladé Boleslavi. Vzhledem k nestabilitě vyhořelé budovy a k riziku jejího zhroucení byla inspekce pro účely vyšetřování HZS a Policie ČR pomocí našeho bezpilotního vrtulníku jedinou možností. Pilot i operátor kamery ovládali dron z 20 metrů vysoké požární plošiny a díky tomu mohli s vrtulníkem manévrovat i hluboko uvnitř objektu.

Fotky zde:
https://plus.google.com/+UpvisionCz1/posts/ATn99WPKvuu

V novém čísle časopisu Travel Digest opět naše letecké fotky (Sněžka, Hluboká)

22.12.2015 7:40   V novém čísle cestovatelského časopisu Travel Digest vyšly opět naše letecké fotky (Sněžka, Hluboká nad Vltavou)...

Více zde:
https://plus.google.com/+UpvisionCz1/posts/79SJJo61gBq

Na Lupa.cz rozhovor s Jakubem o nás, dronech a českém trhu

18.12.2015 6:53   Na Lupa.cz rozhovor s Jakubem o nás, dronech a českém trhu s drony...

Více zde:
http://www.lupa.cz/clanky/jakub-karas-upvision-pravidla-pro-letani-dronu-se-budou-uvolnovat/

Pomáháme studentům se zajímavými DP, naposledy testování přesnosti z UAV v lomu Hády

15.12.2015 9:24   Rádi pomáháme i studentům vysokých škol, abychom podpořili zajímavé diplomové práce, jako např. v listopadu jsme mapovali v lomu Hády na kraji Brna pro DP studenta VUT v Brně. Hlavním účelem je testování polohové a výškové přesnosti výstupů z UAV na téměř 300 předem zaměřených bodech. V ortofotomapě s obrazovým rozlišením 1 cm/px jsou vidět všechny kamenné nápisy v lomu :-)

Více fotografií zde:
https://plus.google.com/+UpvisionCz1/posts/gaqi1QKpDUX

V novém čísle časopisu Vesmír o našem testování UAV pro E.ON

7.12.2015 8:24   V novém čísle časopisu Vesmír o našem testování využití dronů při kontrolách sloupů VVN pro E.ON.

Více zde:
https://plus.google.com/+UpvisionCz1/posts/1hmoNA1dPJK
1 | 2 | 3 | »
© geoinformace.cz CMS Toolkit