info-ctenari_1.png

info-inzerenti_2.png

 

Prodej knihy o historii oboru

 

Nabídka učebnice Inženýrské geodézie:

Nabídka učebnice MicroStation

otevrena-data.gif

 

.  . . .

 

 

 

 

2016-gi-fb-zememeric-5-6.jpg

 

 

 

Intersucho.cz

 

 

 

 

 

 

 

T-MAPY T-MAPY

zdroje zpráv:

Kraj Vysočina má nový Portál územního plánování

1.6.2021 12:56  

Portál územního plánování Kraje Vysočina poskytuje rychlý, přehledný a především jednotný přístup k nejrůznějším dokumentům a informacím o územním plánování v tomto kraji.

The post Kraj Vysočina má nový Portál územního plánování appeared first on T-MAPY spol. s r.o..

Městské investiční akce přehledně a jednoduše

11.5.2021 10:10  

Díky Mapě investic mohou města a obce představit projekty, které se podařilo zrealizovat, i seznámit veřejnost se svými strategickými záměry.

The post Městské investiční akce přehledně a jednoduše appeared first on T-MAPY spol. s r.o..

Záznam přednášky o GIS města Brna

2.12.2016 11:53   Byli jste na Konferenci GIS Esri 2016 v ČR? Viděli jste přednášku Dany Glosové z Magistrátu města Brna o směřování jejich geoinformačního systému? Ne? Tak se podívejte, jaký GIS pro Brno spoluvytváříme.GIS města Brna prošel během svého budování mnoha milníky a změnami a postupně se vyvinul z něčeho na okraji zájmu v nepostradatelný základ městského informačního systému. O tom, jakým vývojem prochází, přednášela vedoucí oddělení GIS Dana Glosová na Konferenci GIS Esri 2016 v ČR.Zmínila oceněný projekt Digitální mapa Brna, ukázala příklady starších i zcela nových aplikací a představila základ nového geoportálu. Především se ale soustředila na budoucnost a na to, jakým směrem chce Brno společně s námi GIS dále rozvíjet. A také na to, proč už tomu nechceme říkat GIS, ale GeoHub. GeoHub jako Brno.

Záznam přednášky o GIS města Brna

2.12.2016 9:50   Byli jste na Konferenci GIS Esri 2016 v ČR? Viděli jste přednášku D. Glosové z Magistrátu města Brna o směřování jejich geoinformačního systému? Ne? Tak se podívejte, jaký GIS pro Brno spoluvytváříme.

Záznam přednášky o GIS města Brna

1.12.2016 16:33   Byli jste na Konferenci GIS Esri 2016? Viděli jste přednášku Dany Glosové z Magistrátu města Brna o vývoji jejich geoinformačního systému? Ne? Naleznete ji na YouTube na této adrese. Samotnou prezentaci ve formátu pdf pak naleznete zde.

Systém Pasportizace Ústeckého kraje získal ocenění

24.11.2016 11:21   Úspěšný projekt Pasportizační systém nemovitého majetku Ústeckého kraje získal ocenění v soutěži Egovernment The Best 2016 - Deloitte v kategorii projekty krajů.

Máme pro vás novou aplikaci HLÁŠENÍ závad na majetku města

22.10.2016 14:23   Aplikace Hlášení umožňuje občanům rychle a jednoduše upozornit na určitý problém v dané obci. Její ovládání je velmi snadné – uživatel na mapě najde konkrétní místo, vyplní jednoduchý formulář, případně připojí fotografii a klikne na tlačítko odeslat. Aplikace je navíc provozována jako hostovaná služba na našich serverech. Nemusíte tedy nic vyvíjet, instalovat, udržovat či pořizovat nový hardware.

Dva pohodové dny u Sečské přehrady

26.9.2016 11:34   Je sychravé pondělní ráno a do Kongresového centra Jezerka, několik kilometrů od Sečské přehrady, se sjeli účastníci již 19. ročníku Setkání uživatelů. Pro letošní rok pro ně byl opět připraven bohatý odborný i volnočasový program. Dopolední blok sekce Veřejná správa byl naplněn rekapitulací novinek, včetně aktuálního stavu na poli GeoInfoStrategie. Byly prezentovány naše zkušenosti (Český Krumlov, Velké Meziříčí, Městská část Praha 2) i záměry v oblasti městských portálových řešení. Dana Glosová s kolektivem představila aktuální stav budování GIS v Brně.

T-MAPY získaly ocenění Odpovědná firma roku pro Královéhradecký kraj

22.9.2016 14:40   V rámci soutěže Firma roku, kde se naše společnost v krajském kole umístila mezi prvními deseti finalisty, je v každém kraji udělován také titul Vodafone Odpovědná firma roku. Jedná se o cenu za podnikatelský přístup, který zohledňuje dopady podnikání na životní prostředí a podporuje společensky odpovědné aktivity. Jsme velmi potěšeni, že odborná porota zvolila Odpovědnou firmou roku 2016 pro Královéhradecký kraj právě naši společnost.

Praha 2 pokračuje s modernizací svého mapového portálu

8.9.2016 9:23   WebGIS Prahy 2 je mapový portál, který dlouhodobě poskytuje svým uživatelům rychlou a snadnou orientaci v nejrůznějších sférách života této městské části. O vysoké úrovni portálu svědčí mimo jiné i celá řada ocenění v celostátní soutěži městských webů Zlatý erb.

Nový systém IZS urychlil výjezd záchranných složek k lidem v nouzi

29.8.2016 11:18   Propojení dispečinků jednotlivých záchranných složek umožnilo zrychlení odezvy na tísňové volání. Nový systém podporuje komunikaci v tzv. datových větách - všechny jednotky, které se účastní zásahu, ihned vidí místo dané události na mapě a nemusí si tuto informaci předávat po telefonu. Systém je v provozu od začátku roku a za tu dobu jím prošlo více než sto milionů údajů.

Představujeme nové aplikace eVýdej a ePřejímka pro on-line výdej dat a příjem geodetické dokumentace

12.7.2016 13:26   Institut plánování a rozvoje hl. m. Prahy spustil dvě zbrusu nové webové aplikace. Prostřednictvím aplikace eVýdej mohou občané i organizace snadno získat data z centrálního datového skladu IRP. ePřejímka pak slouží zpracovatelům geodetické dokumentace pro její dálkové podání.

Projekt Digitální mapa Brna získal prestižní ocenění

29.6.2016 13:42   Ve středu 29. 6. se na Esri User Conference v kalifornském San Diegu předávaly ceny Special Achievement in GIS (SAG) Award za významný přínos v oblasti geografických informačních technologií. Podle informací ze stránek Esri jsou na tuto cenu každým rokem nominovány tisíce projektů z celého světa, z nichž pak oceněné vybírá osobně Jack Dangermond, prezident a zakladatel společnosti Esri. Jsme velmi potěšeni, že jedním z oceněných projektů pro rok 2016 je Digitální mapa Brna (DMB).

Zajímavosti o lesích v okolí Brna, tipy na výlet i plánování trasy v novém portálu lesweb.brno

22.6.2016 9:50   Nový portál má dvě hlavní části – informační a mapovou. Na úvodní stránce návštěvníci najdou informace o aktuálním dění v příměstských lesích, zajímavosti na úseku ochrany přírody a krajiny, myslivosti, fauny, flóry, lesní pedagogiky pro děti a podobně. Podrobně je zde popsáno 8 lesních oblastí včetně fotografií.

Ivančice berou komunikaci s občany vážně

21.5.2016 15:02   „V rámci zkvalitňování komunikace s občany města, kterým není lhostejné okolí, ve kterém žijí, město hledalo možnost, jak tyto občany zapojit do veřejného dění. Po průzkumu, jak to dělají v jiných městech a obcích, jsme se dostali k aplikaci hlášení poruch a nedostatků na území města, kterou máme nyní na našich stránkách.“ uvedl pro server novinky.cz starosta Ivančic Milan Bouček.

ISSS 2016 - tradiční účast ve znamení pokroku

11.4.2016 22:40   Ve dnech 4. a 5. 6. proběhl v kongresovém centru Aldis v Hradci Králové 19. ročník konference ISSS/4VDIS. Náš stánek se již tradičně stává na této akci místem, kde se s Vámi potkáváme a máme možnost pobavit se o pracovních i nepracovních záležitostech.

Geoportály měst Český Krumlov a Velké Meziříčí

21.3.2016 14:02   Pro města Český Krumlov a Velké Meziříčí jsme vytvořili moderní portály pro publikaci prostorových dat. Města tak mohou na svých webových stránkách velmi přehledným způsobem zpřístupnit občanům nejrůznější mapové i agendové aplikace (katastrální mapu, územní plán, turistickou mapu, odpadové hospodářství, povodně atd.), pasporty (památek, odpadového hospodářství atd.) a další informace (digitální povodňový plán, zásady územního rozvoje atd.). Přímo v prostředí geoportálu také mohou návštěvníci publikovaná data získat (v případě otevřených dat), nebo pořádat o jejich výdej.

Aplikace Hlášení závad v rozhlasové reportáži i na stránkách novin

10.2.2016 15:06   Aplikace Hlášení závad umožňuje občanům rychle a jednoduše upozornit na určitý problém v dané obci. Její ovládání je velmi snadné – uživatel na mapě najde konkrétní místo, vyplní jednoduchý formulář, případně připojí fotografii a klikne na tlačítko odeslat. Pokud navíc zadá svoji e-mailovou adresu, bude automaticky dostávat informace o změně stavu daného hlášení. Podrobnější informace o aplikaci naleznete zde.

Nová generace GIS pro operační řízení - IZS Operátor DSS

8.1.2016 14:16   Společnost T-MAPY se dlouhodobě angažuje v oblasti podpory rozhodování a operačního řízení složek Integrovaného záchranného systému. Předním reprezentantem těchto řešení je geografický modul dispečinků operačního řízení hasičského záchranného sboru a zdravotnických záchranných služeb, dříve distribuovaný pod obchodními značkami GISelIZS, GISelIZS AE, GIS klient IZS či IZS Operátor.

T-MAPY se podílí na implementaci geoportálu na Kypru

17.12.2015 10:44   Ve spolupráci s partnerskou firmou NetU Consultants Ltd se podílíme na vývoji a implementaci národního geoportálu pro Zeměměřický úřad (Department of Lands and Surveys) Kyperské republiky. Cílem projektu je vytvořit moderní webový portál, který poskytne přístup ke geografickým datům tamním organizacím veřejné správy. Geoportál bude současně sloužit obcím i široké veřejnosti pro elektronickou komunikaci s úřadem.

Spinbox premiérově na portálu Prahy 2

10.12.2015 10:39   WebGIS Prahy 2 je mapový portál, který umožňuje rychlou a snadnou orientaci v nejrůznějších sférách života této městské části. Na jeho rozvoji spolupracujeme s oddělením územního rozvoje tamní městské části již řadu let. O popularitě portálu svědčí letošní 2. místo v kategorii „nejlepší elektronická služba“ celostátního kola soutěže Zlatý erb, i nejnovější ocenění týdeníku Ekonom Město pro byznys v kategorii nejlepší webové stránky pro podnikatele (podrobnosti zde).

T-MAPY na Konferenci GIS Esri ČR

15.11.2015 19:43   Ve dnech 4. a 5. listopadu proběhl již 24. ročník konference společnosti Arcdata. Na konferenci zazněla celá řada zajímavých informací jak z dílny společnosti Esri, tak i od koncových uživatelů z řad veřejné správy i soukromého sektoru. I v letošním roce byly T-MAPY na konferenci aktivní.
1 | 2 | »
© geoinformace.cz CMS Toolkit