info-ctenari_1.png

info-inzerenti_2.png

 

 

 

 

 

Prodej knihy o historii oboru

 

Nabídka učebnice Inženýrské geodézie:

Nabídka učebnice MicroStation

otevrena-data.gif

 

 

 

2016-gi-fb-zememeric-5-6.jpg

 

 

 

 

Intersucho.cz

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 


 

Reklamní zápalky
- dobrý nápad pro
váš byznys

 

 

 

 

 

 

Unicorn Unicorn

zdroje zpráv:

V Unicornu proběhl GIS Day 2022

17.6.2022 15:00   Dne 14. 6. 2022 proběhl odborný seminář Unicorn GIS Day na téma aktuálních trendů geografických informačních systémů (GIS), kde jsme se podělili o naše pracovní zkušenosti z oboru. Věnovali jsme se zejména tématům výkonné spolupráce na projektech a efektivním využití dostupných geoinformatických nástrojů. Řekli jsme si o roli GIS v oblasti BIM, provozu GIS systémů v cloudu, novinkách v technologiích Esri a mnoha dalším. Přečtěte si o čem seminář byl a pusťte si záznam!

Unicorn na konferenci BIM ve stavebnictví 2022

3.6.2022 9:02   Na co se má české stavebnictví připravit? Jaké jsou výhody a možnosti zavedení metody BIM? To jsou témata, která se aktivně probírají na letošní konferenci BIM ve stavebnictví. Unicorn jako dodavatel společného datového prostředí pro správu stavebních projektů na této konferenci nesmí chybět!

Seminář: Unicorn GIS Day 2022 - 14. 6. 2022

2.5.2022 12:48   Co takhle se společně sejít a pobavit se o geoinformatice? Inspirovat se a načerpat nové informace. Přidejte se k nám v úterý 14. 6. 2022 na odborný seminář Unicorn GIS Day, kde se podělíme o naše pracovní zkušenosti z oboru. Seznámíme vás s aktuálními trendy v oblasti geoinformatiky, s novinkami v technologiích Esri a také představíme naše řešení pro efektivnější práci. Registrace je zdarma.

Unicorn Systems jako klíčový hráč na evropském poli technologií Esri

5.4.2022 10:04   "Rádi bychom vynaložili úsilí na rozšíření našich aktivit po celé Evropě a stali se jedním z klíčových evropských hráčů na poli technologií Esri," říká Managing Director produkčního streamu Miroslav Hašek. Přečtěte si celý rozhovor s Miroslavem o tom, jak se Unicornu daří v oblasti geoinformatiky a jaké jsou naše plány do budoucna.

Monitoring a vyhodnocování rizik v okolí dopravní infrastruktury s řešením od Unicorn Systems

3.2.2022 18:00   Na čem nyní pracujeme v oblasti geoinformatiky? Mimo jiné spolu s partnery realizujeme komplexní řešení, které dokáže pomocí dronů detekovat potenciálně nebezpečné stromy v okolí jakékoliv dopravní infrastruktury. Více se dočtete v tiskové zprávě, která o našem projektu vyšla.

Jak pracovníci Pražské teplárenské provádějí kontroly šachet?

29.11.2021 12:45   K tomu, aby mohla Pražská teplárenská dodávat teplo do pražských domácností, potřebuje mimo jiné i podzemní šachty. Ty je potřeba v pravidelných intervalech kontrolovat a revidovat. Významným pomocníkem je v tomto procesu mobilní GIS od Unicorn Systems.

Jak pracovníci Pražské teplárenské provádějí kontroly šachet?

29.11.2021 12:45   K tomu, aby mohla Pražská teplárenská dodávat teplo do pražských domácností, potřebuje mimo jiné i podzemní šachty. Ty je potřeba v pravidelných intervalech kontrolovat a revidovat. Významným pomocníkem je v tomto procesu mobilní GIS od Unicorn Systems.

Severočeské doly se loučí s ArcMap

10.11.2021 8:55   Začátkem letošního roku jsme úspěšně dokončili inovaci GIS řešení pro Severočeské doly. Po pěti letech klidného provozu stávajícího GIS bylo rozhodnuto o jeho povýšení na nové, moderní a do budoucna dále rozšířitelné řešení s využitím moderních Esri produktů ArcGIS Pro. O celé spolupráci si můžete přečíst v nejnovějším článku.

Ušetřete až 20 % za nákup geografického softwaru

9.11.2021 10:38   Chcete zpracovávat výsledky geodetického měření a realizovat všechny fáze zpracování geografických dat, od načtení bodů, přes pořízení kresby a její kontrolu až po tisk a export do požadovaných formátů? V Unicornu nabízíme software pro geodety a projektanty, a právě teď můžete získat špičková řešení za výhodnou cenu.

Jak pracovníci Pražské teplárenské provádějí kontroly šachet?

2.11.2021 8:59   K tomu, aby mohla Pražská teplárenská dodávat teplo do pražských domácností, potřebuje mimo jiné i podzemní šachty. Ty je potřeba v pravidelných intervalech kontrolovat a revidovat. Významným pomocníkem je v tomto procesu mobilní GIS od Unicorn Systems.

Webinář: ProGEO verze 21

2.11.2021 8:57   V rámci webináře vám představíme nové ProGEO verze 21, jež obsahuje vylepšeného managera zakázek, nové Centrum fotografií, možnost provozu nad Bentley produkty řady Connect Edition a další novinky. Seznámíme Vás s nejen obchodními informacemi z Bentley a představíme výhodnou slevovou kampaň na licence z řady HSI a Bentley. Již tento čtvrtek 4. 11., budeme se na vás těšit.

Zaregistrujte se na virtuální konferenci SAP Industry Days 2021: Utility Day

26.8.2021 12:28   Rádi bychom vás pozvali na virtuální konferenci o technologických trendech a inovacích v utilitách. Zkušení odborníci zde promluví o tom, jak pomáhají zákazníkům udržet si konkurenční výhodu, rozvíjet kompetence a neustále se zlepšovat. Unicorn na této akci nesmí chybět. Konference proběhne 8.9. Zaregistrujte se zdarma!

Unicorn Systems zahájil výzkumný grantový projekt v oblasti bezpečné dopravy

27.7.2021 11:49   V Unicornu máme pozitivní zkušenosti s grantovými projekty a je naším cílem se i v budoucnu podílet na výzkumných aktivitách a inovacích. Společně s Univerzitou Karlovou, ČZU a společností Giset jsme zahájili zajímavý projekt v oblasti dopravní infrastruktury, který se zaměřuje na bezpečnější dopravu budoucnosti.

Unicorn nasadil pro CETIN řešení pro plánování výstavby optických sítí

30.6.2021 12:17   Společnost Unicorn úspěšně dokončila první etapu implementace softwarového řešení založeného na produktu holandského partnera Geostruct IMS, který se právě zaměřuje na podporu plánování a FTTx sítí. Budování vysokorychlostních přístupových optických sítí je pro telekomunikační společnost CETIN jednou z hlavních priorit z pohledu investic v nejbližších letech. Můžeme se tak těšit na stále rostoucí nabídku služeb založených na optickém vlákně vedoucím přímo do domácností. To ovšem vyžaduje zajistit naplánování a realizaci velkého množství investičních akcí, což se neobjede bez systémové podpory a automatizace projektování.

Podcast: Jak se zachraňují lesy pomocí dat z dronu?

21.6.2021 9:20   Před třemi lety jsme se v Unicornu spojili s Českou zemědělskou univerzitou v Praze a společně vytvořili aplikaci ForestGuard, která dokáže odhalit škůdce všech smrků - kůrovce. Jak je to možné? Co je podstatou detekce? Může aplikace zachránit české lesy? Poslechněte si naše odborníky na GIS systémy, kteří vám povědí více.

Webinář: Představení metodiky T326

14.6.2021 8:53   Ve spolupráci se společností T-Mobile (Slovak Telekom) vás zveme na webinář, jehož hlavním tématem bude metodika T326 technická dokumentace skutečného provedení stavby a geodetické zaměření DSPS. Představíme vám také náš software ProGEO pro tvorbu a kontrolu dat dle této metodiky. Registrace právě probíhá! Budeme se na váš těšit 23. června od 10 hodin.

Geoinformatický Executive Briefing 2021

9.6.2021 11:25   Již zítra 10. června od 9:30 pořádáme geoinformatický Executive Briefing! Seznámíme vás například s novinkami v technologiích Esri, představíme vám naše řešení nebo se podělíme o zkušenosti z oboru. Součástí programu bude i virtuální tombola, ve které můžete vyhrát zajímavé ceny. Připojte se k nám, budeme se těšit.

Unicorn zrealizoval systém JES pro společnost RWE Gas Storage

9.6.2021 11:15   Unicorn úspěšně dokončil implementaci systému JES, který vytvořil pro společnost RWE Gas Storage. Jedná se o systém, který klient nyní využívá jako efektivní nástroj pro sjednocení agend v oblasti geoscience. Systém JES pomáhá klientovi zefektivnit dlouhodobý provoz podzemních zásobníků zemního plynu.

Webový portál od Unicorn Systems usnadňuje Slovak Telekom komunikaci

4.6.2021 10:57   Společnost Unicorn Systems úspěšně nasadila pro slovenského poskytovatele telekomunikační infrastruktury Slovak Telekom novou verzi Portálu pro sdílení infrastruktury. Tento webový portál usnadňuje komunikaci mezi Slovak Telekom a ostatními poskytovateli telekomunikačních služeb.

Webinář: Projektová příprava - Nový modul pro zhotovitele ČEZ, ŘSD, SŽDC

26.5.2021 11:07   Nenechte si ujít webinář, jehož hlavním tématem bude nový modul Projektová příprava pro zhotovitele ČEZ, ŘSD, SŽDC. Předvedeme vám zcela nový modul, který rozšiřuje stávající funkčnost modulu ČEZ Distribuce, ŘSD a SŽDC. Registrace právě probíhá, budeme se na vás těšit 1. 6. od 9 hodin.

Unicorn úspěšně nasadil do provozu nové řešení lehkého klienta GIS ve společnosti PRE

25.5.2021 9:11   Unicorn úspěšně nasadil do produkčního provozu nové řešení lehkého klienta GIS, které plně nahrazuje dosavadní řešení provozované ve společnosti Pražská energetika od roku 2012 na bázi technologie Silverlight 5. Použitím nejnovější technologie Esri ArcGIS Experience Builder tak výsledek projektu nyní klientovi poskytuje do příštích let moderní a udržitelné řešení s možností dalšího rozvoje.

Webinář: Projektování a výstavba sítí FTTx

24.5.2021 8:22   Ve spolupráci se společností Geostruct vás zveme na webinář, jehož hlavním tématem bude řešení Geostruct IMS. Webinář účastníky seznámí s tipy, jak využívat tento moderní nástroj s mapovým rozhraním pro efektivnější návrhy a výstavbu optických sítí FTTx. Ukážeme, jak využít potenciál vašich dat a získat dokonalejší přehled nad výstavbovými procesy. Registrace právě probíhá, budeme se na váš těšit 16. 6. od 10 hodin.

Letiště Praha bude využívat geoinformační řešení postavené na platformě Esri dodané Unicorn Systems

19.5.2021 8:23   Po ukončení podpory původního GIS systému ze strany společnosti Autodesk se Letiště Praha rozhodlo přejít na řešení od renomované společnosti Esri, která je světovým lídrem v oblastech pořizování, správy, analýzy a publikace geodat. Implementací systému byla pověřena společnost Unicorn Systems, která zvítězila ve výběrovém řízení.

Zveme vás na geoinformatický Executive Briefing 2021

17.5.2021 9:49   Inspirujte se a načerpejte nové informace z geoinformatiky. Seznámíme vás s novinkami nejen v technologiích Esri a jejich využitím pro oblast utilit a telekomunikací, ale také představíme plánování infrastruktury a rozšiřování energetické sítě.

Najděte kůrovce včas s aplikací ForestGuard

21.4.2021 9:54   Kůrovcová kalamita ohrožuje českou krajinu. V tomto boji s kůrovcem však lesníkům pomáhá ForestGuard. Přečtěte si více o tom, jak aplikace funguje a proč má smysl chránit lesy online.

Získejte záznam webináře o nové revizi metodiky ČEZd_ME_0088r02

15.4.2021 8:16   Ve spolupráci s ČEZ Distribuce jsme uspořádali webinář, jehož hlavním tématem byla nová revize metodiky ČEZd_ME_0088r02 Projektová dokumentace, dokumentace skutečného provedení stavby a geodetické zaměření DSPS a její dopady na software ProGEO a EnPRO.

Unicorn úspěšně dokončil inovaci Geografického informačního systému pro společnost Severočeské doly

12.4.2021 9:53   Unicorn úspěšně nasadil do produkčního provozu nový Geografický informační systém (GIS) pro společnost Severočeské doly. Nyní klient pomocí GIS spravuje svá data v dolech Bílina a Tušimice prostřednictvím softwaru ArcGIS a nadstavby Dulmap.

Proč jsou výstavby sítí důležité pro budoucnost

28.2.2021 12:45   V časopise Next Generation Telekomunikace vyšel článek o významu optických sítí pro veřejnost a místní samosprávu. Provádí nás celým procesem výstavby sítí FTTH a také se zmiňuje o řešení pro rozvoj a plánování optické sítě, které Unicorn připravil ve spolupráci s holandským partnerem Geostruct.

Unicorn společně s CETIN začal budovat Webový geografický informační systém

14.1.2021 10:07   Po zhruba 10 letech přistoupil CETIN ke generační obměně lehkého klienta GIS. S tím se pojí i zásadní změna technologie, konkrétně přechod na platformu Esri. Společně s Unicorn začal CETIN budovat systém, který zajistí přehlednou prezentaci síťové infrastruktury nad mapou.
© geoinformace.cz CMS Toolkit