info-ctenari_1.png

info-inzerenti_2.png

 

Prodej knihy o historii oboru

 

Nabídka učebnice Inženýrské geodézie:

Nabídka učebnice MicroStation

otevrena-data.gif

 

.  . . .

 

 

 

 

2016-gi-fb-zememeric-5-6.jpg

 

 

 

Intersucho.cz

 

 

 

 

 

 

 

Unicorn Unicorn

zdroje zpráv:

Zaregistrujte se na virtuální konferenci SAP Industry Days 2021: Utility Day

26.8.2021 12:28   Rádi bychom vás pozvali na virtuální konferenci o technologických trendech a inovacích v utilitách. Zkušení odborníci zde promluví o tom, jak pomáhají zákazníkům udržet si konkurenční výhodu, rozvíjet kompetence a neustále se zlepšovat. Unicorn na této akci nesmí chybět. Konference proběhne 8.9. Zaregistrujte se zdarma!

Unicorn Systems zahájil výzkumný grantový projekt v oblasti bezpečné dopravy

27.7.2021 11:49   V Unicornu máme pozitivní zkušenosti s grantovými projekty a je naším cílem se i v budoucnu podílet na výzkumných aktivitách a inovacích. Společně s Univerzitou Karlovou, ČZU a společností Giset jsme zahájili zajímavý projekt v oblasti dopravní infrastruktury, který se zaměřuje na bezpečnější dopravu budoucnosti.

Unicorn nasadil pro CETIN řešení pro plánování výstavby optických sítí

30.6.2021 12:17   Společnost Unicorn úspěšně dokončila první etapu implementace softwarového řešení založeného na produktu holandského partnera Geostruct IMS, který se právě zaměřuje na podporu plánování a FTTx sítí. Budování vysokorychlostních přístupových optických sítí je pro telekomunikační společnost CETIN jednou z hlavních priorit z pohledu investic v nejbližších letech. Můžeme se tak těšit na stále rostoucí nabídku služeb založených na optickém vlákně vedoucím přímo do domácností. To ovšem vyžaduje zajistit naplánování a realizaci velkého množství investičních akcí, což se neobjede bez systémové podpory a automatizace projektování.

Podcast: Jak se zachraňují lesy pomocí dat z dronu?

21.6.2021 9:20   Před třemi lety jsme se v Unicornu spojili s Českou zemědělskou univerzitou v Praze a společně vytvořili aplikaci ForestGuard, která dokáže odhalit škůdce všech smrků - kůrovce. Jak je to možné? Co je podstatou detekce? Může aplikace zachránit české lesy? Poslechněte si naše odborníky na GIS systémy, kteří vám povědí více.

Webinář: Představení metodiky T326

14.6.2021 8:53   Ve spolupráci se společností T-Mobile (Slovak Telekom) vás zveme na webinář, jehož hlavním tématem bude metodika T326 technická dokumentace skutečného provedení stavby a geodetické zaměření DSPS. Představíme vám také náš software ProGEO pro tvorbu a kontrolu dat dle této metodiky. Registrace právě probíhá! Budeme se na váš těšit 23. června od 10 hodin.

Geoinformatický Executive Briefing 2021

9.6.2021 11:25   Již zítra 10. června od 9:30 pořádáme geoinformatický Executive Briefing! Seznámíme vás například s novinkami v technologiích Esri, představíme vám naše řešení nebo se podělíme o zkušenosti z oboru. Součástí programu bude i virtuální tombola, ve které můžete vyhrát zajímavé ceny. Připojte se k nám, budeme se těšit.

Unicorn zrealizoval systém JES pro společnost RWE Gas Storage

9.6.2021 11:15   Unicorn úspěšně dokončil implementaci systému JES, který vytvořil pro společnost RWE Gas Storage. Jedná se o systém, který klient nyní využívá jako efektivní nástroj pro sjednocení agend v oblasti geoscience. Systém JES pomáhá klientovi zefektivnit dlouhodobý provoz podzemních zásobníků zemního plynu.

Webový portál od Unicorn Systems usnadňuje Slovak Telekom komunikaci

4.6.2021 10:57   Společnost Unicorn Systems úspěšně nasadila pro slovenského poskytovatele telekomunikační infrastruktury Slovak Telekom novou verzi Portálu pro sdílení infrastruktury. Tento webový portál usnadňuje komunikaci mezi Slovak Telekom a ostatními poskytovateli telekomunikačních služeb.

Webinář: Projektová příprava - Nový modul pro zhotovitele ČEZ, ŘSD, SŽDC

26.5.2021 11:07   Nenechte si ujít webinář, jehož hlavním tématem bude nový modul Projektová příprava pro zhotovitele ČEZ, ŘSD, SŽDC. Předvedeme vám zcela nový modul, který rozšiřuje stávající funkčnost modulu ČEZ Distribuce, ŘSD a SŽDC. Registrace právě probíhá, budeme se na vás těšit 1. 6. od 9 hodin.

Unicorn úspěšně nasadil do provozu nové řešení lehkého klienta GIS ve společnosti PRE

25.5.2021 9:11   Unicorn úspěšně nasadil do produkčního provozu nové řešení lehkého klienta GIS, které plně nahrazuje dosavadní řešení provozované ve společnosti Pražská energetika od roku 2012 na bázi technologie Silverlight 5. Použitím nejnovější technologie Esri ArcGIS Experience Builder tak výsledek projektu nyní klientovi poskytuje do příštích let moderní a udržitelné řešení s možností dalšího rozvoje.

Webinář: Projektování a výstavba sítí FTTx

24.5.2021 8:22   Ve spolupráci se společností Geostruct vás zveme na webinář, jehož hlavním tématem bude řešení Geostruct IMS. Webinář účastníky seznámí s tipy, jak využívat tento moderní nástroj s mapovým rozhraním pro efektivnější návrhy a výstavbu optických sítí FTTx. Ukážeme, jak využít potenciál vašich dat a získat dokonalejší přehled nad výstavbovými procesy. Registrace právě probíhá, budeme se na váš těšit 16. 6. od 10 hodin.

Letiště Praha bude využívat geoinformační řešení postavené na platformě Esri dodané Unicorn Systems

19.5.2021 8:23   Po ukončení podpory původního GIS systému ze strany společnosti Autodesk se Letiště Praha rozhodlo přejít na řešení od renomované společnosti Esri, která je světovým lídrem v oblastech pořizování, správy, analýzy a publikace geodat. Implementací systému byla pověřena společnost Unicorn Systems, která zvítězila ve výběrovém řízení.

Zveme vás na geoinformatický Executive Briefing 2021

17.5.2021 9:49   Inspirujte se a načerpejte nové informace z geoinformatiky. Seznámíme vás s novinkami nejen v technologiích Esri a jejich využitím pro oblast utilit a telekomunikací, ale také představíme plánování infrastruktury a rozšiřování energetické sítě.

Najděte kůrovce včas s aplikací ForestGuard

21.4.2021 9:54   Kůrovcová kalamita ohrožuje českou krajinu. V tomto boji s kůrovcem však lesníkům pomáhá ForestGuard. Přečtěte si více o tom, jak aplikace funguje a proč má smysl chránit lesy online.

Získejte záznam webináře o nové revizi metodiky ČEZd_ME_0088r02

15.4.2021 8:16   Ve spolupráci s ČEZ Distribuce jsme uspořádali webinář, jehož hlavním tématem byla nová revize metodiky ČEZd_ME_0088r02 Projektová dokumentace, dokumentace skutečného provedení stavby a geodetické zaměření DSPS a její dopady na software ProGEO a EnPRO.

Unicorn úspěšně dokončil inovaci Geografického informačního systému pro společnost Severočeské doly

12.4.2021 9:53   Unicorn úspěšně nasadil do produkčního provozu nový Geografický informační systém (GIS) pro společnost Severočeské doly. Nyní klient pomocí GIS spravuje svá data v dolech Bílina a Tušimice prostřednictvím softwaru ArcGIS a nadstavby Dulmap.

Proč jsou výstavby sítí důležité pro budoucnost

28.2.2021 12:45   V časopise Next Generation Telekomunikace vyšel článek o významu optických sítí pro veřejnost a místní samosprávu. Provádí nás celým procesem výstavby sítí FTTH a také se zmiňuje o řešení pro rozvoj a plánování optické sítě, které Unicorn připravil ve spolupráci s holandským partnerem Geostruct.

Unicorn společně s CETIN začal budovat Webový geografický informační systém

14.1.2021 10:07   Po zhruba 10 letech přistoupil CETIN ke generační obměně lehkého klienta GIS. S tím se pojí i zásadní změna technologie, konkrétně přechod na platformu Esri. Společně s Unicorn začal CETIN budovat systém, který zajistí přehlednou prezentaci síťové infrastruktury nad mapou.
© geoinformace.cz CMS Toolkit