12.4.2016 8:10 GISportal.cz
CAGI Vás srdečně zve na členskou schůzi CAGI (dříve valná hromada), která se uskuteční v úterý 19. dubna 2016. Místo konání semináře a členské schůze: budova ČÚZK – konferenční sál v 6.patře, Pod sídlištěm 1800/9, Praha 8 ...
12.4.2016 5:48 Carlson Software
MAYSVILLE, Kentucky, U.S.A — The newest version of Carlson Software’s popular in-the-field land surveying software – Carlson SurvCE 5.0 for data collectors and Carlson SurvPC 5.0 for ruggedized tablets and laptops – has just been released. Featuring many new additions and improvements, Carlson SurvCE 5.0 focuses on speed and power with a new memory allocator, […]
12.4.2016 2:00 Cenia - Katalog metadat ČR - INSPIRE
Data odpovídají směrnici INSPIRE pro téma budovy (BU). Data pochází částečně z projektu RÚIAN (Registr územní identifikace, adres a nemovitostí), který je součástí základních registrů České Republiky a obsahuje informace o územní identifikaci, adresách a nemovitostech, a částečně z ISKN (Informační systém katastru nemovistostí). Zdrojem informací o budovách v ISKN je objekt Stavba, v RÚIAN je to Stavební objekt. Většina Staveb je zároveň Stavebními objekty, ale jsou případy, kdy tomu tak není. Kromě Budov datová sada obsahuje i části budov, které jsou pro potřeby INSPIRE vyjádřeny vchody z RÚIAN. Vchody obsahují informace o počtu podlaží, technickoekonomických atributech apod. Datová sada pokrývá celé území české republiky. V datové sadě není uvedeno 2,24%, t.j. 94099 budov (k 11. 04. 2016), protože neobsahují definiční bod ani polygon. Více v zákoně č. 111/2009 Sb., o základních registrech, ve vyhlášce č. 359/2011 Sb., o základním registru územní identifikace, adres a nemovitostí v platných zněních, v zákoně 256/2013 Sb., o katastru nemovitostí, v katastrální vyhlášce č. 357/2013 Sb. v platném znění a INSPIRE Data Specification on Buildings v 3.0 z 13.12.2013.
12.4.2016 2:00 Cenia - Katalog metadat ČR - INSPIRE
Data odpovídají směrnici INSPIRE pro téma katastrální parcely (CP). Vychází z katastrální mapy, která je závazným státním mapovým dílem velkého měřítka, obsahuje body polohového bodového pole, polohopis a popis a může mít formu digitální mapy, analogové mapy nebo digitalizované mapy. Data publikovaná v rámci INSPIRE obsahují pouze katastrální území (pro celou Českou Republiku) a parcely a jejich hranice z území, kde je digitální mapa (k 11. 04. 2016 je to 82,76% území České republiky, t.j. 65 273,82km2). Více katastrální zákon 256/2013 Sb., katastrální vyhláška č.357/2013 Sb. v platném znění a INSPIRE Data Specification on Cadastral Parcels v 3.0.1.
12.4.2016 2:00 Cenia - Katalog metadat ČR - INSPIRE
Data odpovídají směrnici INSPIRE pro téma adresy (AD). Vychází především z projektu RÚIAN (Registr územní identifikace, adres a nemovitostí), který je součástí základních registrů České Republiky a obsahuje informace o územní identifikaci, adresách a nemovitostech. Data publikovaná v rámci INSPIRE obsahují pouze adresní místa a jejich komponenty, kterými jsou stát, obec, část obce, městský obvod v Praze (MOP), městký obvod/městská část (MO/MČ), ulice a pošta a to na území celé České Republiky. Obsahují rozvněž geometrii, která určuje definiční bod adresního místa. V datové sadě nění uvedeno 2,85%, t.j. 82603 adresních míst (k 11. 04. 2016), protože neobsahují definiční bod, podle kterého by je bylo možné prostorově určit. Více v zákoně č. 111/2009 Sb., o základních registrech a ve vyhlášce č. 359/2011 Sb., o základním registru územní identifikace, adres a nemovitostí v platných zněních a INSPIRE Data Specification on Addresses v 3.0.1 z 26.4.2010.
11.4.2016 22:40 T-MAPY
Ve dnech 4. a 5. 6. proběhl v kongresovém centru Aldis v Hradci Králové 19. ročník konference ISSS/4VDIS. Náš stánek se již tradičně stává na této akci místem, kde se s Vámi potkáváme a máme možnost pobavit se o pracovních i nepracovních záležitostech.
11.4.2016 19:46 Blogující geomatici - FAV ZČU
od našeho zvláštního zpravodaje jsme dnes obdrželi takto nazvaný příspěvek:"Nezlobte geomatiky nebo vám zbouraj barák". Stačí jedna chyba v mapě a dům je pryč. A když zjistili, že nezboříli ten správný, tak ... ano, hádáte správně, příkaz zněl jasně ;-).
Kampaň ESA „Fly Your Satellite! 2016“ dosáhla dalšího důležitého mezníku. Studenty postavené družice třídy CubeSat v letové konfiguraci byly nově instalovány na adaptér na plošině pro náklad rakety Sojuz.
Kampaň ESA „Fly Your Satellite! 2016“ dosáhla dalšího důležitého mezníku. Studenty postavené družice třídy CubeSat v letové konfiguraci byly nově instalovány na adaptér na plošině pro náklad rakety Sojuz.
11.4.2016 15:12 Otevřená data
Podpora manifestu Náš stát, naše data stoupá a k iniciativě se přidalo víc než 160 jednotlivců, zástupců veřejného sektoru, neziskových organizací a komerčních subjektů, kteří v otevřených datech vidí cestu k efektivnějšímu fungování úřadů a kvalitnějším službám pro občany.
11.4.2016 15:12 Otevřená data
Podpora manifestu Náš stát, naše data stoupá a k iniciativě se přidalo víc než 160 jednotlivců, zástupců veřejného sektoru, neziskových organizací a komerčních subjektů, kteří v otevřených datech vidí cestu k efektivnějšímu fungování úřadů a kvalitnějším službám pro občany.
Povodně v roce 1997 vedly ke zpracování studie protipovodňových opatření v povodí řeky Novohradky. Ze zvažovaných možností byla jako nejefektivnější zvolena výstavba suché retenční nádrže na toku Krounka v Kutříně.
Cílem výstavby poldru je transformace povodňové vlny a zdržení kulminačních průtoků do odeznění povodně na Novohradce. Součástí projektu je také revitalizace Martinického potoka. V roce 2012 byla příprava stavby zastavena kvůli neřešitelné majetkoprávní situaci, kterou se podařilo narovnat po nabytí účinnosti zásad územního rozvoje Pardubického kraje, které stavbu této nádrže definují jako veřejně prospěšnou.
Stavba bude realizována v následujících krocích:
2016/2017 majetkoprávní vypořádání, zpracování dokumentace pro stavební povolení a podání žádosti o vydání stavebního povolení
2018 zahájení stavby
2020 dokončení stavby
Státní podnik Povodí Labe a další externí firmy řešící majetkoprávní vypořádání, budou SyMAP používat k vypořádání zhruba sto listů vlastnictví ve čtyřech katastrálních územích. V SyMAPu budou řešit uzavírání kupních smluv na pozemcích ležících pod hladinou dvouleté vody, budoucí hráze, příjezdových komunikací a na pozemcích revitalizace Martinického potoka. Dále se SyMAP využije při uzavírání smluv na služebnosti dočasné zátopy k pozemkům ležících pod hladinou případné stoleté vody.
Pro nás je tato stavba prvním kontaktem s majetkoprávní činností v oblasti vodního hospodářství a prvním nasazením na jednom z pěti státních podniků Povodí. Věříme, že zkušenosti z majetkoprávní přípravy dopravních staveb se nám podaří uplatnit i v této oblasti.
Elektronickou verzi nejnovějšího čísla ArcRevue si můžete stáhnout na stránkách časopisu. Dočtete se například o geoportálu Jihočeského kraje, Digitální mapě města Brna, portálu Voda v krajině, ale i o dalších projektech našich uživatelů, novinkách v technologiích Esri i ENVI a také o tom, jak se na třiceti místech v ČR slavil Den GIS 2015.
Podnikání Hrdličků začalo ihned po pádu komunistického režimu. V roce 1991 byla založena společnost s ručením omezeným HRDLIČKA. To znamená, že se s našimi geodetickými přáteli, kolegy a konkurenty potkáváme již 25 let. Pokud se mě osobně týká, tak na začátky podnikání se svým otcem vzpomínám velmi rád. V počátcích jsme působili hlavně v Německu,... View Article
11.4.2016 12:00 Ústecký kraj
Byla dokončena migrace dat ÚAP do nového datového modelu DM 3.4. ÚAP. Od 11.4.2016 jsou opět v provozu služby pro výdej dat územně analytických podkladů a služby pro aktualizaci dat.
11.4.2016 12:00 Plzeňský kraj
V seznamu mapových služeb oblasti Doprava a silniční hospodářství byl aktualizován obsah mapové služby Stavební akce na silnicích PK v letech 2015 a 2016. Nově byla doplněna vrstva stavebních akcí financovaných z rozpočtu Správy a údržby silnic Plzeňského kraje 2016. Údaje o jednotlivých akcích aktualizuje Správa a údržba silnic Plzeňského kraje. Aplikace je optimalizovaná pro používání v mobilních zařízeních.
11.4.2016 12:00 Plzeňský kraj
V seznamu mapových služeb oblasti Doprava a silniční hospodářství (http://geoportal.plzensky-kraj.cz/gs/doprava-a-silnicni-hospodastvi//) byl aktualizován obsah mapové služby Stavební akce na silnicích PK v letech 2015 a 2016 (http://tinyurl.com/qcozxw6). Nově byla doplněna vrstva stavebních akcí financovaných z rozpočtu Správy a údržby silnic Plzeňského kraje 2016. Údaje o jednotlivých akcích aktualizuje Správa a údržba silnic Plzeňského kraje. Aplikace je optimalizovaná pro používání v mobilních zařízeních.
11.4.2016 11:40 Zeměměřický úřad
/Urady/Zememericky-urad/Uredni-deska/Oznameni-a-jina-uredni-sdeleni/Volna-mista/Vedouci-Oddeleni-spravy-dat-a-vyvoje-SMD
11.4.2016 11:38 Zeměměřický úřad
/Urady/Zememericky-urad/Uredni-deska/Oznameni-a-jina-uredni-sdeleni/Volna-mista/Vedouci-Oddeleni-klasifikace-vyskopisu
11.4.2016 11:37 Zeměměřický úřad
/Urady/Zememericky-urad/Uredni-deska/Oznameni-a-jina-uredni-sdeleni/Volna-mista/Vedouci-Oddeleni-spravy-a-rozvoje-dat-ZABAGED-zast
11.4.2016 11:36 Zeměměřický úřad
/Urady/Zememericky-urad/Uredni-deska/Oznameni-a-jina-uredni-sdeleni/Volna-mista/Vedouci-Oddeleni-digitalni-kartografie-III-zastupc
On 2 June, the 2016 European Space Solutions event features a workshop on how the health and safety sectors can benefit from European satellite navigation and Earth observation information.
Space solutions can play a significant role in addressing a number of key health and safety-related challenges currently facing society. From emergency caller location to the monitoring of elderly patients, European global navigation satellite systems (GNSS) and Earth observation programmes, including Galileo, the European Geostationary Navigation Overlay Service (EGNOS) and Copernicus, are already having a substantial impact on our health and safety – and their role will only increase in the near future.
An array of applications
In the field of health and safety, space technology has the potential to usher in paradigm shifts in prevention and independence, improving the management of health conditions, meeting the needs of an ageing population and improving environmental conditions for the well-being of society. Examples of space-derived applications for this sector include emergency-caller location, search and rescue operations, disaster management, telemedicine, guidance for the visually and physically impaired, and patient monitoring and management.
The H&S session foresees an opening keynote speaker from ARM, the multinational semiconductor and software design company listed in top 10 innovation companies in the world, to set the tone of the session and present a vision of the future solutions of geolocation in healthcare. The first part of the session will feature consumer applications for sports, fitness, ageing well and healthcare. The silver economy and solutions for location-aware assisted living will be some of the topics covered. Top level experts from STMicro representing the chipset industry, leading IT solution provider Comarch and device supplier Tom Tom as well as other innovative SMEs will share their perspective on this promising and dynamic industry.
In the second part the focus will be put on emergency response and disaster management applications. The important role of Galileo in the e112 initiative, EGNOS in emergency operations and Copernicus as part of solutions for emergency management services will be showcased. This part will serve as a prelude to the afternoon workshop on Galileo Search and Rescue which will bring together beacon manufacturers and other industrial and research players involved in SAR operations.
Register today!
The dynamic market of healthcare and safety is opening a huge opportunity for European businesses, small and medium-sized enterprises (SMEs) and entrepreneurs, thanks also to Space solutions. To help European industry better understand – and access – this fast growing market, the European Commission and the European GNSS Agency (GSA), under the auspices of the Dutch Council Presidency, are organising a special session on GNSS and health and safety as part of the European Space Solutions Conference.
The workshop will take place on 2 June 2016 as part of the European Space Solutions Conference in The Hague, The Netherlands. To ensure your business doesn’t miss out on this unique opportunity to get first-hand insights into how space offers real solutions to the health and safety sector, secure your place by registering today.
Media note: This feature can be republished without charge provided the European GNSS Agency (GSA) is acknowledged as the source at the top or the bottom of the story. You must request permission before you use any of the photographs on the site. If you republish, we would be grateful if you could link back to the GSA website (http://www.gsa.europa.eu).